• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-187-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیر منطقه‌ای ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری:

حرکت ما کوتاه و مقطعی نیست/ آغاز جشن‌های هفته وحدت بین کودکان مناطق زلزله‌زده

مدیر منطقه‌ای ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ادامه دار بودن امداد فرهنگی به کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مهناز فتاحی در نشست خبری تشریح عملکرد" ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده غرب کشور"  با اشاره به رسالت کانون پرورش فکری در حوزه کودکان و نوجوانان اظهار کرد: اکیپ های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از صبح روز بعد از زلزله 7.3 ریشتری با حضور در مناطق زلزله زده بین کودکان و نوجوانان آب و کتاب توزیع کردند.

فتاحی با بیان اینکه در حال حاضر دو پایگاه ثابت کانون پرورشی در شهرستان های سرپلذهاب و ثلاث باباجانی مشغول خدمات رسانی به کودکان و نوجوانان زلزله زده هستند، بیان کرد: همچنین چهار پایگاه سیار کانون پرورشی با حضور 20 تا 25 نفر از نیروهای کانون پرورشی در هریک از این پایگاه ها در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه حضور دارند.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه افزود: تاکنون نیروهایی از استانهای مختلف کشور نیز برای امداد فرهنگی به کودکان و نوجوانان به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام شده و این اعزام‌ها کماکان ادامه دارد.

فتاحی با بیان اینکه مربیان کانون تاکنون به قریب 400 روستای زلزله زده رفته‌اند، گفت: تلاش می شود تا مربیان کانون پرورشی به اغلب روستاهای زلزله زده سر بزنند.

وی با اشاره به ادامه دار بودن امداد فرهنگی به کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده استان یادآور شد: حرکت ما کوتاه و مقطعی نیست و این روزها که کودکان و نوجوانان زلزله زده احساس تنهایی و انزوای بیشتر می کنند، این حرکت‌ها ادامه داشته و خواهد داشت.

فتاحی با بیان اینکه ماه ها در کنار کودکان و نوجوانان زلزله زده خواهیم بود، گفت: این بچه ها به صورت رایگان به عضویت کانون پرورشی در خواهند آمد.

کودکان و نوجوانان زلزله زده به حمایت های روحی و روانی نیاز دارند

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با یادآوری اینکه کودکان و نوجوانان زلزله زده به حمایت های روحی و روانی نیاز دارند، اضافه کرد: کانون پرورشی می کوشد تا امید را در بین کودکان و نوجوانان زلزله زده بوجودآورده و آنها را به ادامه زندگی امیدوار کند.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه به دختربچه ها عروسک و پسربچه ها توپ اهدا خواهد شد، گفت: مربیان کانون می کوشند تا با ترغیب کودکان و نوجوانان به بازی های گروهی آنها را به زندگی بازگردانند.

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ابزارهای فرهنگی روی امنیت و سلامت روحی کودکان و نوجوانان کار می‌کند، افزود: دعوت از شخصیت های شناخته شده کودکان و نوجوانان نظیر فیتیله‌ها و دیگر شخصیت های شناخته شده از جمله اقدامات انجام شده در بین کودکان مناطق زلزله استان کرمانشاه است.

وی افزود: روزانه بیش از هزار جلد کتاب بین کودکان و نوجوانان زلزله زده توزیع می شود.

در راه بودن 32 هزار بسته فرهنگی کانون پرورشی برای توزیع بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده

فتاحی اضافه کرد: همچنین 32 هزار بسته فرهنگی کانون پرورشی برای توزیع بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در راه است که در تلاشیم این بسته های فرهنگی تا شب یلدا به دست کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برسد.

مدیر منطقه‌ای ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اجرایی شدن طرح کانون مدرسه از سال گذشته افزود: امسال دومین سال اجرای این طرح است و تلاش خواهد شد تا با اجرایی شدن آن در مناطق زلزله زده از یک سو پذیرای دانش آموزان در مراکز کانون پرورشی بوده و از دیگر سو مربیان کانون پرورشی به مدارس بروند.

وی سپس با بیان اینکه کانون پرورشی پذیرای هدایای هموطنان به کودکان زلزله زده است، گفت: متقاضیان می توانند هدایای خود را به مرکز کانون پرورشی واقع در سه راه 22 بهمن تحویل داده و از این طریق هدایای خود را به دست بچه های زلزله زده برسانند.

آغاز برنامه‌های هفته وحدت بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده استان 

مدیر منطقه‌ای ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به آغاز برنامه‌های هفته وحدت در بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از امروز (هشتم آذر) گفت: یک کامیون سیار نمایش از امروز با گروه های دف نوازی و مولودی خوانی  کودکان و نوجوانان شهرستان روانسر به پیشواز جشن های هفته وحدت در بین کودکان زلزله زده شهرستان سرپلذهاب در استان کرمانشاه رفته‌اند.

وی قصه گویی، اجرای نمایش عروسکی، ساخت عروسک با ابزارهای مانند چوب و پارچه و... را از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای برگزاری جشن های هفته وحدت بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده عنوان و اضافه کرد: جشن‌های ویژه هفته وحدت تا پایان هفته وحدت در بین کودکان ونوجوانان مناطق زلزله زده استان ادامه پیدا خواهد کرد.

 فتاحی ارسال هدایا شامل اسباب بازی و بسته‌های فرهنگی  را از جمله برنامه های تدارک دیده شده از سوی ستاد امداد فرهنگی کانون پرورشی عنوان کرد.

وی گفت: ویژه برنامه هفته وحدت برای کودکان  و نوجوانان زلزله زده ازگله در روز یکشنبه(12 آذر) برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: