• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-9914-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

برف و یخبندان برای کرمانشاه در راه است

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه  گفت: در روزهای پایانی هفته برف و یخبندان برای نقاط مختلف استان پیش‌بینی می‌شود.

سعید قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: با توجه به بررسی نقشه‌های هواشناسی موجی ناپایدار از اواخر روز چهارشنبه (15 آذر) جو استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی کاهش دما، بارندگی و وزش باد شدید را از مهمترین پیامدهای فعالیت این موج ناپایدار دانست که حتی در نواحی سردسیر و مرتفع می‌تواند خود را به صورت بارش برف نشان دهد.

کارشناس مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه این ناپایداری‌ها تا روز جمعه ادامه خواهد داشت، یادآوری کرد: عمده فعالیت این موج ناپایدار مربوط به روز پنجشنبه (16 آذر) خواهد بود که شدت وزش باد نیز در این روز به 60 تا 80 کیلومتر در ساعت خواهد رسید و شدت وزش باد در نواحی شرقی استان نیز بیشتر است.

قاسمی عنوان کرد: این سامانه برای تمامی نقاط استان و حتی مناطق زلزله زده نیز بارندگی و کاهش دما را در پی خواهد داشت.

وی گفت: پیش بینی می شود میانگین بارندگی این سامانه به 20 تا 30 میلی‌متر و حداکثر ارتفاع بارش برف آن نیز به 15 تا 25 سانتی متر برسد.

به گفته قاسمی با عبور این موج از روز جمعه (17 آذر) تا نیمه هفته آینده ریزش هوای سرد، یخبندان شبانه و کاهش دمای هوا را خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: دمای شبانه در نواحی گرمسیر استان ممکن است به صفر تا دو درجه سانتی گراد زیر صفر و در نواحی سردسیر به هشت تا 12 درجه سانتی گراد زیر صفر برسد.

کارشناس مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: وزش باد در روزهای پایانی هفته ممکن است باعث غبارآلود شدن هوا در مناطق مرزی استان نیز بشود.

وی تاکید کرد: فعالیت این سامانه در شمال غرب استان(منطقه اورامانات) و شرق استان و نواحی زلزله زده قابل توجه است و ممکن است در گردنه‌های برفگیر و نواحی سردسیر کولاک هم داشته باشیم.

قاسمی در خصوص وضعیت دمای مناطق زلزله زده نیز گفت: برای روز چهارشنبه  دمای هوا ثلاث باباجانی در سردترین ساعت به شش درجه سانتی گراد و در گرمترین ساعت به 14 درجه و دمای سرپل ذهاب نیز در سردترین ساعت به شش و در گرمترین ساعت به 21 درجه سانتیگراد می‌رسد.

وی تاکید کرد: در روز پنجشنبه نیز دمای هوای ثلاث باباجانی در سردترین ساعت به پنج و در گرمترین ساعت به 10 درجه سانتی گراد خواهد رسید. در سرپل ذهاب نیز در همین روز دمای هوا در سردترین ساعت به هفت درجه سانتی گراد و در گرمترین ساعت به 19 درجه سانتی گراد می رسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: