• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-485-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری:

دشمنان برای ضربه به مسلمانان اختلافات بین شیعه و سنی را برجسته کرده‌اند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان برای ضربه زدن به مسلمانان اختلافات بین شیعه و سنی را برجسته کرده‌اند.

آیت‌الله امان‌الله نریمانی به مناسبت هفته وحدت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با تاکید بر اینکه اسلام با تفرقه میانه‌ای ندارد، گفت: وجود اختلاف در جهان اسلام مایه شگفتی کسانی است که دین را می‌شناسند.

آیت‌الله نریمانی با بیان اینکه استکبار پشت‌پرده اختلاف افکنی بین مسلمانان است، اختلافات بین فرق و مذاهب را ساخته و پرداخته دشمنان اسلام دانست که افراد ناآگاه هم به آن دامن زده اند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: دشمنان برای ضربه زدن به مسلمانان اختلافات بین شیعه و سنی را برجسته کرده اند، هرچند خیلی از علمای شیعه و سنی هم که عمق اسلام واقعی را درک نکرده‌اند دانسته و نادانسته به اختلافات بین شیعه و سنی دامن زده‌اند.

آیت‌الله نریمانی با بیان اینکه در استان کرمانشاه مردم فرق و مذاهب مختلف زندگی مسالمت آمیزی در کنار هم دارند، اظهار کرد: این موضوع از گذشته در استان کرمانشاه جاافتاده است، تا جایی که خانواده‌های زیادی در این استان زندگی می‌کنند که زن و شوهر دین و مذهب مختلفی دارند و این مسئله می تواند الگوی خوبی برای اتحاد بین مسلمانان باشد.

وی در ادامه اشاره ای هم به شکست داعش به عنوان یکی از گروهک های تکفیری داشت و تاکید کرد: اگرچه امروز تاریخ مصرف داعش هم مثل گروه های قبلی القاعده و طالبان و... به اتمام رسیده، اما داعش پایان دشمنی با اسلام و مسلمانان نیست و دیر یا زود گروه‌ها و چهره های دیگر اینچنینی برای ضربه زدن به اسلام و خدشه دار کردن چهره واقعی اسلام ایجاد خواهد شد، چرا که دشمنان اسلام برای ضربه زدن به اسلام دائما در حال عوض کردن شیوه های خود هستند.

آیت‌الله نریمانی افزود: مقابله با توطئه‌های دشمنان علیه اسلام و مسلمانان به هوشیاری مسلمانان با تکیه بر عقلانیت و رسیدن به رشد نیاز دارد.


نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری سپس انقلاب اسلامی ایران را خار چشم دشمنان برشمرد و اظهار کرد: قطعا اگر انقلاب اسلامی ایران نبود دشمنان هم اینقدر به دنبال توطئه چینی علیه مسلمانان نبودند. همه ترس آنها از اسلام واقعی است که روحیه استکبار ستیزی دارد، چراکه آنها به دنبال منافع خود بوده و می خواهند دنیا را چپاول کنند.

آیت‌الله نریمانی تاکید کرد: اگر مسلمانان به جان هم بیافتند کمپانی های بزرگ اسلحه سازی دنیا که وابسته به صهیونیسم هستند سود خواهند برد و این موضوع دشمنان را به اهداف دنیا طلبانه‌شان نزدیک خواهد کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: