• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-10814-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل آبفای کرمانشاه:

در هیچ شهر زلزله‌زده‌ای کدورت بالای آب نداریم/ مردم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به افزایش مصرف آب در مناطق زلزله زده کرمانشاه، از مردم خواست در مصرف آب صرفه‌جویی داشته باشند.

علیرضا تخت شاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: به دلیل شرایطی که در مناطق زلزله داریم، میزان مصرف آب نسبت به دوره‌های مشابه گذشته بسیار بیشتر شده است.

وی ادامه داد: البته مشکلی برای تامین آب با توجه به اینکه در فصل سرما قرار داریم  رخ نمی‌دهد، اما از مردم تقاضا داریم در مصرف آب صرفه جویی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه یادآوری کرد: علاوه بر مصارف مشترکین خانگی مصارف دیگری مانند علمک‌های سیار، سرویس‌های بهداشتی، دوش‌های حمام سیار و ... هم اضافه شده که مصرف آب را بالا می‌برد.

تخت‌شاهی در خصوص کدورت و گل آلودگی آب در مناطق زلزله زده نیز عنوان کرد: در هیچ منطقه‌ای کدورت بالای آب نداریم، استاندارد کدورت آب پنج NTU است که در برخی شهرها میزان کدورت از این مقدار هم کمتر است.

به گفته این مسئول، میزان کدورت آب به صورت مستمر در این نقاط سنجش می‌شود و هیچ کدورت و آلودگی در آب وجود ندارد.

وی در خصوص برخی مشترکین که اعلام می‌کنند هنوز آب آنها دچار کدورت است نیز خاطرنشان کرد: این کدورت ناشی از شبکه داخلی خود مشترک است و اگر مدتی آب در شبکه در جریان باشد، مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برخی از مشترکین تازه به خانه‌های خود برگشته اند و وقتی لوله‌ها را باز می‌کنند مقداری کدورت در شبکه باقی مانده که پس از مدتی رفع خواهد شد.

تخت شاهی با اعلام شماره تلفن 122، خاطرنشان کرد: اگر افراد مشکلی از نظر کدورت آب داشته باشند می‌توانند با اکیپ‌های آب و فاضلاب که در منطقه مستقر هستند در میان بگذارند تا شست و شوی شبکه برای آنها انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: