• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-585-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه:

دانشجویان در جامعه روشنگری کنند

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه دانشجویان نباید نسبت به اوضاع و شرایط جامعه بی تفاوت باشند، گفت: دانشجویان باید شناخت وسیعی از دنیای اطراف خود داشته باشند و در جامعه روشنگری کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی در مراسم روز دانشجو که امروز(14 آذر) در دانشگاه آزاد کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه کلمه دانشجو در تاریخ کشور با ظلم ستیزی مصادف شده، اظهار کرد: دانشجویان باید روحیه استکبارستیزی، حق‌طلبی، مطالبه گری و انتقادی داشته باشند.

ریحانی انتقاد را جدای از توهین دانست و افزود: دانشجویان باید از مسئولین دولت و نظام مطالبه‌گر باشند و به این نکته توجه داشته باشند که انتقاد و حق طلبی با توهین فاصله زیادی دارد.

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه یکی از وظایف مهم دانشجویان در شرایط کنونی را روشنگری، بصیرت و هدایت عنوان کرد و افزود: دانشجویان نباید نسبت به اوضاع و شرایط بی تفاوت بوده و باید شناخت وسیعی از جامعه و دنیای اطراف خود داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان، اساتید و دیگر اقشار جامعه باید از تفکرات سکولاری به دور باشند، افزود: منظور از تفکر سکولاری بی دینی و بی خدایی نیست، بلکه منظور انسانی است که در عین دین دار بودن کاری به کار سیاست و اوضاع کشورهای همسایه و کشت و کشتارهای آنها ندارد.

این ارشد نظامی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری روی دو مقوله شجاعت و صراحت، عنوان کرد: در شرایط کنونی که بسیاری از مدیران و علما دچار محافظه‌کاری شده‌اند که البته این بزرگترین آسیب برای اسلام است، دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور باید نه فقط از جهات علمی بلکه از ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و... رشد کرده و در جامعه روشنگری کنند.

ریحانی در ادامه با اشاره به مطرح شدن شعار"من هم یک پاسدار هستم" در محیط دانشگاه و دیگر محیط ها گفت: دانشجویان باید بیش از دیگر اقشار جامعه بر اساس هویت ظلم ستیزی خود پاسدار انقلاب و ارزش های آن باشند.

ریحانی در ادامه انقلاب اسلامی ایران را حشر و تولد جدیدی از اسلام دانست و بیان کرد: اسلام در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یک اسلام مرده و بی‌هویت بود.

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی همه کفار در برابر انقلاب توحیدی ما ایستادند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی از این جهت عرصه زورآزمایی قدرت های بزرگ دنیا شده که با شعار استقلال، آزادی، حق طلبی و عدل به پیروزی رسید.

 وی یادآوری کرد: دشمنان انقلاب اسلامی می‌دانستند که انقلاب اسلامی ایران اضلاع قدرت آنها را تغییر خواهد داد و جغرافیای آنها را کوچکتر خواهد کرد و به همین خاطر هم در مقابل آن ایستادند.

 ریحانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران مشعل های امید و تکیه گاه‌های جدیدی را به مسلمانان نشان داد، لذا ما باید از هویت و ارزش‌های بدست آمده دفاع کنیم.

وی از ایران اسلامی به عنوان کشوری بسیار قدرتمند یاد  کرد که با وجود تهدیدهایی که از سوی همه دنیا برای آن وجود دارد، اقتدار امنیتی دارد.

 ریحانی با اشاره به سرعت و شتاب گرفتن موج گرایش به اسلام در آمریکا و اروپا، افزود: دشمنان می کوشند تا با خشن، آدم کش و جنایتکار نشان دادن مسلمانان چهره زشتی از اسلام را به جهانیان معرفی کرده و از این طریق جلوی موج گرایش به اسلام را در جهان بگیرند.

وی یادآور کرد: دشمنان برای ضربه زدن به اسلام ابتدا کار را با قرآن سوزی و کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام آغاز کرده و چون با این کارها راه به جایی نبردند، تلاش کردند تا گروهی را تحت عنوان جریان تکفیریسم ایجاد کرده و از این طریق جلوی گرایش جهانیان به اسلام را بگیرند و دانشجویان نباید نسبت به این قضیه بی‌تفاوت باشند.

وی اشاره ای هم به نابودی داعش داشت و گفت: اگرچه سیطره داعش از بین رفته، اما تفکر داعش و تکفیریسم هنوز وجود دارد.

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه سپس اشاره‌ای هم به تعبیر مقام معظم رهبری در مورد اصطلاح آتش به اختیار در موضوعات فرهنگی داشت و عنوان کرد: اصطلاح آتش به اختیار معمولا در ادبیات های نظامی کاربرد دارد و به زمانی مربوط می شود که افسران ارتباطشان با فرماندهی قطع شده و با توجه به حضورشان در عرصه نبرد و حساسیت تصمیم گیری و عمل در آن لحظه می توانند به اختیار تصمیم گیری کنند که این اصطلاح در شرایطی از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد که هیچ مدلی از سوی مسئولان فرهنگی برای برخورد در مباحث فرهنگی به جامعه ارائه نشده بود.

در این مراسم از تعدادی از دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در عرصه‌های مختلف تقدیر شد.
    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: