• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-386-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه آزاد کرمانشاه:

دانشگاه‌ها باید به دانشجویان سیاست‌ورزی و فن‌ورزی بیاموزند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: دانشگاه‌ها باید به دانشجویان خود سیاست‌ورزی و فن‌ورزی بیاموزند.

دکتر نوذر قنبری به مناسبت 16 آذر روز دانشجو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: دانشگاه جایی است که دانشجویان باید در آنجا سیاست‌ورزی، اقتصادورزی و فن‌ورزی بیاموزند تا بتوانند در آینده در جامعه موثر واقع شوند.

قنبری اضافه کرد: هر فعالیتی که منجر به حرکت دانشجویان به سمت اقدامات کاربردی شود از اهمیت زیادی برخوردار است و آنها را آماده حضور در اجتماع خواهد کرد.

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در پاسخ به این پرسش که برخی معتقدند که فضای دانشگاه‌ها دانشجویان را منفعل کرده، اظهار کرد: به نظرم دانشجوها نه تنها منفعل نشده بلکه حتی فعال‌تر و پویاتر هم شده اند و گواه این مدعا را در حجم بالای اقدامات و کارهای صورت گرفته از سوی دانشجویان در سال های پس از انقلاب می توان نظاره گر بود.

قنبری با یادآوری اینکه دانشگاه‌ها در گذشته هرگز نتوانسته‌اند به گستردگی شرایط کنونی نقش آفرینی کنند، عنوان کرد: امروز جامعه دانشگاهی  در عرصه های مختلف فن‌ورزی، پژوهش ورزی و... حضور موفق و اثرگذار دارد که نمونه های آن را در گذشته کمتر شاهد بوده‌ایم.

قنبری بیان کرد: شاید در گذشته اتفاقاتی افتاده که نماد شده اند، وگرنه حجم کارهای انجام گرفته در دانشگاه ها در گذشته قابل قیاس با شرایط کنونی نیست.

وی با اشاره به فعال بودن تشکل ها و انجمن‌های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در حوزه های مختلف، عنوان کرد: همچنین تلاش می شود تا با حضور دانشجویان در نشریات دانشجویی به آنان نقادی آموخته شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه  عنوان کرد: برگزاری کرسی های آزاداندیشی نیز به عنوان یکی از مطالبات مد نظر مقام معظم رهبری همواره در دانشگاه آزاد کرمانشاه مورد توجه بوده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: