• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-785-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه:

منافع اقتصادی دشمنان اسلام در اختلاف و نزاع بین مسلمانان است

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: منافع اقتصادی دشمنان اسلام در اختلاف و نزاع بین مسلمانان است.

ماموستا ملامحمدمحمدی به مناسبت هفته وحدت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با بیان اینکه منافع اقتصادی دشمنان اسلام در اختلاف و نزاع بین مسلمانان است و این اختلافات ملت های مسلمان را از پیشرفت دور نگهداشته و ممالک آنها را در همه زمینه‌ها از رشد باز می دارد، افزود: این اساس همان تفکری است که می خواهد اسلام را دین خشونت، رکود و انفعال ، ضدحقوق بشر و خواهان بی عدالتی معرفی کند تا اسلام ناب را محدود کرده و وعده الهی محقق نشود که البته سخت در اشتباهند.

ماموستا محمدی اظهار کرد: دشمنان اسلام بخوبی می‌دانند که اسلام دینی مترقی و سرشار از قوانین متنوع برای بهتر زیستن انسان‌ها در دنیا و سعادت اخروی است و اگر جذابیت های اسلام در همه حوزه‌ها فرصت بروز و انتشار بیابد، گرایش به آن بسیار زیاد خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه یادآوری کرد: دشمنان در طول تاریخ بر مبنای تفکر اسلام هراسی امواج مختلفی در جهان اسلام به راه انداخته اند که شکر خدا پیوسته با شکست مواجه شده که نمونه های آن را می توان از ترویج بی دینی تا لاابالی‌گری دینی و از سست عنصری دینی تا افراطی‌گری و خشونت عنوان کرد که در این راه نیز از همه ابزارهای روز بهره مند بوده و هزینه های بسیاری نیز متحمل شده اند، اما هرگز نتیجه ای  بدست نیاورده اند.

وی اذعان کرد: پایان داعش، پایان دشمنی با مسلمانان نبوده و دشمنان چالش های جدیدی به وجود خواهند آورد که قطعا محکوم به شکست است.

ماموستا محمدی اضافه کرد: هرگاه روحیه تعامل، تحمل، تبادل نظر و پذیرش دیدگاه دیگری و پرهیز از تمامیت خواهی قومی و مذهبی و حرکت در مسیر ارتقای آگاهی های دینی در کنار اعتقاد به اصل وحدت بر مبنای قرآن در جهان اسلام جریان داشته باشد، پایه‌های وحدت مستحکم خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه تاکید کرد: نه تنها برای کم کردن بلکه برای ریشه کن کردن اختلافات راهکارها مشخص و روشن است  و آن چنگ زدن به ریسمان الهی و متفرق نشدن است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: