• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

منتجب نیا:

اصلاحات قائم به هیچ فرد و جناحی نیست

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: اصلاحات وابسته و قائم به هیچ فرد و یا گروه و جناحی نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام رسول منتجب نیا در مراسمی تحت عنوان "آسیب شناسی جریان اصلاحات" که به همت انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه رازی کرمانشاه در این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه اصلاحات یک حزب و یا تشکیلات نیست، گفت: اصلاحات یک اندیشه و گفتمان و یک جهان بینی است.

وی با بیان اینکه اصلاحات بر اصل تعادل تکیه دارد، گفت: دوری از افراط و تفریط از ویژگیهای اصلاحات است.

منتجب نیا با بیان اینکه اصلاحات وابسته و قائم به هیچ فرد و گروه و جناحی نیست، گفت: اصلاحات با مغز و فکر و قلب جامعه در ارتباط است و در انحصار هیچ فرد و یا گروهی نیست. اصلاحات رهبر ندارد و همه اصلاح طلبان رهبرند.

وی افزود: اصلاحات تئوری و استراتژی دارد، اما تئورسین خاصی برای اصلاحات تعریف نشده و همه صاحب فکر و اندیشه اند.

وی در ادامه به آسیب شناسی جریان اصلاحات پرداخت و گفت: اولین آفت اصلاحات نداشتن یک تعریف مشخص است وهمین باعث شده هر فردی به ظن خودش اصلاحات را تعریف کند و تئوری اصلاحات را بیان نماید.

وی افراط و تفریط و خروج از حد اعتدال را از دیگر آسیب های جریان اصلاحات عنوان کرد و گفت: برخی در دوران دولت اصلاحات مرتکب این افراط و تفریط شدند که نتیجه آن روی کار آمدن دولتی بود که باید تا ده ها سال تاوان آن را در بخش های مختلف بدهیم.

قائم مقام حزب اعتدال ملی با بیان اینکه راه اصلاحات راه اعتدال است، گفت: اصلاحات یعنی اعتدال و دوری از تندروی و کندروی.

وی دوری برخی از مبانی فکری و اعتقادی و دینی اصلاح طلبان را از دیگر آفت ها برشمرد و با بیان اینکه اصلاحات بر مبنای تفکر و بینش نوین دینی امام(ره) پایه ریزی شده است، اظهار کرد: متاسفانه برخی دوستان از این موازین دینی و اسلامی فاصله گرفته اند و همین باعث شده عده ای متظاهر به دین، دین و مذهب را به انحصار خودشان درآورده اند و می گویند اصلاح طلبان اعتقاد راسخی به دین ندارند.

منتجب نیا افزود: یکی دیگر از آفات اصلاحات این است که عده ای هر چند اندک با شعار اصلاح طلبی درصدد مال اندوزی و یا کسب پست و مقام برآمده اند، درحالیکه اصلاح طلب واقعی بدنبال پست و مقام و ثروت نیست و اگر هم مسئولیتی می گیرد برای خدمت به مردم است.

وی اظهار کرد: اگر چه اصلاحات فراجناحی است، اما در عین حال مساله تحزب و وجود احزاب و تشکل های دانشجویی قدرتمند جزو ضرورت های اصلاحات است، ولی متاسفانه امروز شاهدیم احزاب مورد بی مهری برخی بزرگان اصلاحات قرار می گیرند .

وی با بیان اینکه اصلاحات با فساد، بداخلاقی و ناهنجاری در مغایرت است، گفت: اصلاح طلبان باید پاک دست ترین، با اخلاق ترین و سالم ترین افراد جامعه باشند.

منتجب نیا همچنین با بیان اینکه دولت دکتر روحانی هم در سال 92 و هم سال 96 با حمایت اصلاح طلبان روی کار آمد، گفت: باید پیگیر باشیم که وعده های داده شده در انتخابات عملی شود. البته برخی وعده ها نظیر موضوع حصر خارج از حیطه قدرت رییس جمهور است، اما باید زمینه ساز رفع حصر باشد و امیدوارم بزودی این موضوع برطرف شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با تبریک روز دانشجو گفت: دانشجو موتور محرک جامعه و شاقول سلامت و بیماری جامعه است. دانشجو مقیاس و معیار حق و باطل است.

منتجب نیا با بیان اینکه فریاد دانشجو باید رسا باشد، گفت: نباید دهان دانشجو را بست و جلوی حرکت های دانشجویی را گرفت.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی وابسته به هیچ گروهی نیست، گفت: افرادی که فکر می کنند امنیتی کردن دانشگاه ها به نفع نظام و کشور است سخت در اشتباهند. باید دانشجو و جنبش دانشجویی را بعنوان یک فرصت دید و نه یک تهدید.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در بخش نخست سخنانش با تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) گفت: پیامیر اسوه حسنه بشریت و الگوی ماست و باید از او تبعیت کنیم.

وی با بیان برخی ویژگیهای پیامبر اسلام(ص)، صبر، عفو و بخشش، پاسخگو بودن، سهل گیری، آراستگی ظاهر، بیزاری از تملق و چاپلوسی، مخالفت با استکبار و دیکتاتوری را از جمله این ویژگیها برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: