• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-11514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس دیوان محاسبات:

عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زلزله کرمانشاه رصد می‌شود/ شناسایی عاملان ساخت‌وسازهای غیراستاندارد

رییس دیوان محاسبات کشور گفت: 
عملکرد دستگاه های اجرایی در "زلزله" کرمانشاه به دقت رصد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عادل آذر امروز (15 آذرماه) در جلسه ستاد مدیریت بحران با بیان اینکه دیوان محاسبات عمدتا فعالیت نظارتی دارد، گفت: از حضور در مناطق زلزله چند هدف مهم را پیگیری می‌کنیم و از روز گذشته بازدیدهایی از منطقه داشته و صحبت هایی با مردم داشتیم.

وی افزود: هدف اصلی که از این سفر پیگیری می‌کنیم آسیب شناسی و کنترل کیفیت ساخت و سازهای دولتی و غیردولتی است که در مناطق زلزله زده با درجات مختلف دچار خسارت شدند.

وی افزود: بررسی ما در این زمینه باید حرفه ای، محتوایی و فنی باشد و باید به دور از جریانات و هیجانات سیاسی و رسانه ای به این موضوع پرداخته شود.

وی افزود: باید بررسی کنیم ببینیم کدام دستگاه در ساخت و سازها چه در بحث منازل مسکونی، چه بیمارستان و چه در بحث مدارس و ادرات دولتی خوب عمل کرده و کدام دستگاه کارش مشکل داشته است.

وی افزود: دستگاه هایی که در این بررسی خوب عمل کرده باید تشویق شده و کارهای بعدی به آنها سپرده شود و آنها که استانداردها را رعایت نکرده و کارشان ایراد دارد باید شناسایی و معرفی شده و مجازات شوند.

وی افزود: همکاران دیوان محاسبات استان کرمانشاه با این رویکرد در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

آذر افزود: هدف دوم ما از این سفر بحث ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در خدمات رسانی به زلزله زدگان است.

وی افزود: در این حادثه برخی دستگاه ها که جامعه هدف هم در مناطق زلزله زده داشتند، علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری، حتی مسئولان کشوری آنها به منطقه نیامدند و حضور و پاسخگویی دستگاهشان کم رنگ است.

وی افزود: در همین راستا عملکرد دستگاه های مختلف ارزیابی شده و گزارش عملکرد آنها به مجلس و رییس جمهور اعلام می شود و بصورت جدی عملکرد آنها حسابرسی می‌شود.

آذر در ادامه با بیان اینکه به زودی لایحه بودجه سال 97 تقدیم مجلس می‌شود گفت: با توجه به اینکه اعلام شده پنج هزار میلیارد تومان برای بازگشت استان به قبل از زلزله نیاز است، نباید از لایحه انتظار شق القمر داشت، اما بهترین فرصت برای دریافت اعتبارات لازم در استان است.

وی افزود: ما در دیوان محاسبات هر کمکی که از دستمان بر می آید دریغ نمی کنیم تا مردم استان به حقشان در بودجه 97 برسند.
 

آذر به سابقه خود در سازمان آمار هم اشاره کرد و افزود: با توجه به سابقه ای که من دارم از مسئولین می‌خواهم در کنار شنیدن آمار حتما به مناطق رفته و بازدید کنند و آمارها را بررسی کنند.

وی افزود: همچنین از مسئولین می‌خواهم در تفاهم نامه های خود زمان را لحاظ کنند تا بتوان جدی مطالبات را پیگیری کرد.

آذر با تاکید بر تسریع خدمات رسانی گفت: آنچه درد مردم را تسکین می‌دهد این است که بفهمند مسئولین در وعده های خود صادق بوده و به سرعت به امور آنها رسیدگی می‌کنند، بنابراین باید روند کارها بیش از پیش سرعت بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: