• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-11614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بیمارستان موقت "بانگر" سرپل‌ذهاب افتتاح شد


بیمارستان 50 تخت خوابه موقت "بانگر" شهرستان سرپل ذهاب با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مازیار طهماسبی مدیر شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب امروز (15 آذرماه) در حاشیه افتتاح بیمارستان موقت "بانگر" در جمع خبرنگاران با اشاره به خسارت بیمارستان شهدای سرپل ذهاب در زلزله اخیر  گفت: در همین راستا با توجه به جمعیت بیش از 90 هزار نفری شهرستان و نیاز اضطراری به بیمارستان با توجه به تعداد بالای مصدومان محل دیگری برای راه اندازی بیمارستان موقت در نظر گرفته شد.

وی افزود: ساختمان بیمارستان موقت بانگر که هم اکنون شاهد افتتاح آن هستیم سال 1386 از دانشگاه علوم پزشکی به سپاه واگذار شد.

طهماسبی تصریح کرد : با توجه به نیاز فوری به این محل، سپاه همکاری کرده و این مکان را مجدد در اختیار ما قرار داد.

وی افزود: از زمان تحویل محل در ابتدای آذرماه تاکنون شش بخش داخلی زنان و مردان، جراحی زنان و مردان، اطفال و زنان راه اندازی شده است.

طهماسبی از استقرار 50 تخت در این بیمارستان خبر داد و اظهار کرد: برای راه اندازی این بیمارستان حدود 200 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان بانگر به عنوان بیمارستان موقت استفاده می شود گفت: کار ترمیم و مقاوم سازی بیمارستان سرپل ذهاب به زودی شروه شده و ظرف پنج ماه آینده بیمارستان سرپا می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب تصریح کرد: از قبل برنامه این بود که سال 97 کلنگ فاز دوم این بیمارستان زده شود و  امیدواریم با احداث فاز دوم، بیمارستان سرپل ذهاب با ظرفیت بیشتری توان خدمات رسانی داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: