• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-11914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان بهزیستی خبر داد:

شناسایی ۱۱۸ معلول در زلزله کرمانشاهرییس سازمان بهزیستی کشور از شناسایی 118 معلول در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه دکتر  انوشیروان محسنی بندپی امروز (15 آذرماه) در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات متعدد بهزیستی از همان روزهای اول پس از زلزله گفت: یکی از مهم ترین اقدامات صورت گرفته اعزام تیم های "مداخله در بحران" از همان روز اول بود.

وی افزود: وظیفه این تیم ها حمایت های روانی و اجتماعی از آسیب دیدگان و پیشگیری از مزمن شدن اختلالات روحی و روانی است.

محسنی بندپی تصریح کرد: تاکنون 69 تیم "محب" از سراسر کشور به همراه نیروهای استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام که به لحاظ فرهنگی با منطقه آشنا هستند به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند.

وی از شناسایی 1200 نفر از جامعه هدف بهزیستی که منازل آنها به طور ۱۰۰ درصد تخریب شده است خبر داد و افزود: در همین راستا تفاهم نامه ای با بسیج سازندگی منعقد شده و قرار است کار به زودی شروع شود.

وی گفت: 118 معلول در مناطق زلزله زده شناسایی شده که 18 نفر آنها ضایعه نخاعی هستند.

رییس سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی مراکز توانبخشی سیار در ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب خبر داد و اظهار کرد: مراجعات به این مراکز بسیار است و در این مراکز فیزیوتراپ ها برای خدمات رسانی به معلولین و افرادی که دچار آسیب جسمی شدند، فعال هستند.

محسنی بندپی تاکید کرد: هر فردی که در این حادثه دچار معلولیت شده باشد تحت حمایت و پوشش بهزیستی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: هم اکنون کمیته تعیین شدت و نوع معلولیت در مناطق زلزله زده راه اندازی شده و هر فردی که دچار معلولیت شده باشد تحت پوشش قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: