• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-12014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی:

دانشگاه‌ها باید "سیاسی" شوند نه "سیاست زده"

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه سیاسی شدن دانشگاه‌ها را امر مثبتی دانست و افزود: آنچه که مذموم است، سیاست زده شدن دانشگاه است.

طادق کعب به مناسبت روز "دانشجو" (16 آذر) در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با بیان اینکه تعبیر شهید «بهشتی» بهترین تعبیر در مورد دانشجو است، گفت: شهید بهشتی درخصوص دانشجو عنوان کردند که دانشجو موذن جامعه است که اگر خواب بماند، نماز جامعه قضا می‌شود.

وی دغدغه مندی را ویژگی بارز دانشجویان برشمرد و اظهار کرد: دانشجو نه در ایران بلکه در هرکشور دیگری باید دغدغه کشورش و مسائل آن را داشته باشد.

کعب افزود: روحیه استکبارستیزی نیز ویژگی بارز هر دانشجو است که تنها مختص دانشجویان ایران نبوده و نیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی مطالبه گری را دیگر ویژگی شاخص و بارز دانشجویان عنوان کرد و افزود: دانشجویان باید در هر زمان آگاهانه و با بصیرت مطالبه‌گر خواسته‌های به حق جامعه خود باشند.

کعب در ادامه در خصوص انجام فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه گفت: سیاسی شدن دانشگاه امر مثبتی است و دانشجو باید در مسائل سیاسی دخیل بوده و اطلاع داشته و مطالبه گر باشد، اما آنچه که مذموم است سیاست‌زده شدن دانشگاه است.

وی افزود: دانشجویان باید به صورت مستقل مطالبات جامعه را پیگیری کرده و نباید دنباله رو اهداف افراد و جناح‌های سیاسی مختلف باشند.

وی اظهار کرد: سیاسی بودن دانشگاه به پیشرفت جامعه منجر شده و سیاست زدگی آن تنها بلوا و آشوب و انحراف به همراه دارد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی با اشاره به پویایی فضای دانشگاه‌ها، گفت: توقع ما بیش از اینهاست و جای پیشرفت دارد که فضای دانشگاه‌ها به فضایی پویاتر و با نشاط‌تر تبدیل شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: