• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-12414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان بهزیستی کشور:

راه‌اندازی 21 "مهدکودک" در مناطق زلزله زده/ 64 کودک در زلزله "یتیم" شدند

رییس سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی 21 مهدکودک در مناطق زلزله زده خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر انوشیروان محسنی‌بندپی در تشریح اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده، از راه‌اندازی ۲۱ مهد کودک در این مناطق خبر داد و اظهار کرد: 21 مهدکودک را با ۳۱ کانکس برای بچه‌های منطقه زلزله برپا کرده‌ایم و برخی مهدکودک‌ها دو کانکس در اختیار دارند.

وی از نصب ۲۰۶ کانکس برای مددجویان بهزیستی در این مناطق خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۷۶ کانکس به معلولان و ۱۹ کانکس به جانبازان اختصاص داده شده و یکصدویازده کانکس را در حوزه اجتماعی نصب کرده‌ایم.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به شناسایی ۱۱۸ معلول جدید در حادثه زلزله غرب گفت: در حال حاضر کمیته تعیین نوع و شدت معلولیت در مناطق زلزله زده فعال است.

محسنی بندپی با بیان اینکه ۱۸ ضایعه نخاعی در زلزله گزارش شده که دو مورد آن فوت کرده‌اند، گفت: در این حادثه همچنین یازده کودک که هر دو والدین آنها فوت شده شناسایی شدند. ۱۴ کودک نیز با فوت مادر و ۳۹ کودک که پدر آنها فوت کرده شناسایی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دو مرکز توانبخشی سیار راه‌اندازی شده که اقدامات فیزیوتراپی و توانبخشی را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۱۷۵ منزل مسکونی مددجویان نیاز به بازسازی کامل دارند که با قرارداد با سپاه پاسداران انجام خواهد شد، دو پایگاه اورژانس اجتماعی هم در منطقه راه‌اندازی کردیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: