• یکشنبه ۲۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1586-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه:

باید اعتبارات در مناطق زلزله‌زده با نگاه علمی هزینه شود

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به پای کار بودن دانشگاه برای هزینه کردن علمی و کاربردی اعتبارات در مناطق زلزله زده، گفت: باید اعتبارات در مناطق زلزله‌زده با نگاه علمی هزینه شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر محمدابراهیم اعلمی آل‌آقا در اولین نشست علمی "زلزله، مدیریت بحران، دورنمای آینده" که امروز(26 آذر) با حضور برخی از مسئولین اجرایی و اساتید دانشگاه در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به ضرورت هزینه کردن اعتبارات در مناطق زلزله‌زده با نگاه علمی، اظهار کرد: اگر اعتبارات دو تا سه هزار میلیارد تومانی که قرار است صرف بازسازی مناطق زلزله زده استان شود با نگاه علمی هزینه نشود، روزگاری دوباره همین بلاهایی که امروز و در پی زلزله به وجود آمده‌اند، گرفتارمان خواهند کرد.

اعلمی‌آل‌آقا با اشاره به ورود دانشگاهیان دانشگاه رازی کرمانشاه به موضوع زلزله از همان روزهای ابتدایی وقوع زلزله عنوان کرد: مجموعه دانشگاه رازی تلاش کرده تا به بررسی این مقوله بپردازد که چگونه و با چه سازوکاری باید اقدام به بازسازی کرد که خسارت بلایای طبیعی در آینده کمتر گرفتارمان کند.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه باید دانشگاه در متن جامعه نقش آفرینی کرده و به عنوان یک مونیتورینگ علمی عمل کند، گفت: دانشگاهیان دانشگاه رازی کرمانشاه تلاش کرده‌اند با نگاه علمی پدیده های مرتبط با زلزله را تفسیر کنند.

وی تصریح کرد: امروز دانشگاه پا جلو گذاشته و برای تحلیل علمی و کاربردی هزینه کردن در امر بازسازی مناطق زلزله زده پای کار است تا هیچ قصور و کوتاهی رخ ندهد و در این زمینه منتظر اعلام نیاز مسئولین هستیم.

اعلمی‌آل‌آقا ابراز امیدواری کرد: روز به روز شاهد حل شدن گره های جامعه در سایه تعامل مشترک بین مسئولین و دانشگاه باشیم و از علم برای آسایش مردم نهایت استفاده را ببریم.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به مشارکت مردم در امداد و نجات زلزله زدگان در روزهای نخست زلزله 7.3 ریشتری استان کرمانشاه، از این مشارکت به عنوان یک دستاورد اجتماعی یاد و آن را شایسته تقدیر دانست.

 اعلمی‌آل‌آقا یادآوری کرد: زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان استان کرمانشاه خانه‌های پدری بیش از 150 دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه را تخریب و خیلی هاشان را عزادار کرده است.

در ادامه این نشست علمی تعدادی از صاحبنظران دانشگاهی به بیان دیدگاه‌ها و نکته نظرات  خود در ارتباط با زلزله پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: