• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2086-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه:

حذف کنکور کار کارشناسی عمیق‌تری را می‌طلبد

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: تصمیم گیری در مورد حذف کنکور کار کارشناسی عمیق‌تری را می‌طلبد.

دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون حذف کنکور، اظهار کرد: هنوز در زمینه جایگزینی کنکور طرح مناسبی ارائه نشده و کار کارشناسی کافی انجام نگرفته که بتوان اظهار نظر کرد حذف کنکور در شرایط کنونی می تواند عملیاتی شود، یا خیر.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به اینکه جایگزینی کنکور کار کارشناسی عمیق‌تری را می‌طلبد، گفت: به حد کافی روی این مصوبه مجلس کار کارشناسی نشده، لذا برای اظهار نظر در مورد حذف یا عدم حذف کنکور زود است.

اعلمی‌آل‌آقا با بیان اینکه برای حذف کنکور محاسنی را می توان در ذهن تصور کرد، افزود: عملیاتی کردن حذف کنکور زیرساخت لازم را می‌طلبد که عمده آن باید در آموزش و پرورش شکل بگیرد، لذا آموزش و پرورش پس از انجام کار کارشناسی باید در این زمینه اظهار نظر کند که آیا می تواند چنین زیرساختی را عملیاتی و اجرایی کند، یا خیر.

اعلمی‌آل‌آقا گفت: حذف کنکور در شرایط کنونی در صورتی خواهد توانست راهکار خوبی باشد که سیستم گزینشی مناسب دیگری جایگزین آن شود که کمتر دلهره آور بوده و با ساختار فکری دانش آموزان همخوانی بیشتری داشته باشد.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه حذف کنکور در شرایط کنونی می‌تواند مافیای مالی عظیم ایجاد شده در پی برگزاری کلاس های آموزشی و آزمون بی‎‌کیفیت کنکوری را تعدیل کند، اضافه کرد: در سیستم فعلی گزینش دانشگاه ها، دانش‌آموزان از سنین پایین به دنبال کلاس های فشرده تقویتی رفته که این موضوع می تواند از یک سو در روند آموزش آنها خلل ایجاد کند و از سوی دیگر بار سنگین مالی را به خانواده ها تحمیل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: