• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-588-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس فدراسیون کاراته:

کاراته ایران روی ریل قهرمانی افتاده است

رئیس فدراسیون کاراته موفقیت ورزشکاران کاراته کای ایرانی در مسابقات قهرمانی آسیا را در طول تاریخ ورزش کاراته کشور بی نظیر دانست.  

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه،  محمدصادق فرجی، امروز (4 دی) در نشست با جامعه کاراته کرمانشاه، از راه اندازی بانک اطلاعاتی ورزشکاران این رشته خبر داد و افزود: برنامه ریزی ما تا پایان امسال ورود 15 هزار کاراته کا به این سامانه بود، اما درحال حاضر 18 هزار کاراته کا به این سامانه وارد شده اند که 35 درصد از برنامه جلوتر است.  

به گفته رئیس فدراسیون کاراته با راه اندازی بانک اطلاعات، سبک های این رشته که طی سالهای گذشته به صورت قارچ گونه رشد کرده و به 85 سبک افزایش یافته، ساماندهی خواهند شد.

فرجی با بیان اینکه امسال منشور اخلاقی فدراسیون کاراته تدوین شده است، اظهار کرد: همچنین درحال راه اندازی طرح آزمایش سرزمینی رشته کاراته هستیم تا به این شکل روسای هیات‌های استان ها از تعداد ورزشکاران این رشته و تعداد سبک های آن در استان های خود اطلاع داشته باشند. 

فرجی در ادامه به اقدامات فدراسیون کاراته در بحث آموزش اشاره کرد و گفت: از آنجایی که آموزش امری حیاتی برای هر تشکیلاتی است، کارگاه های آموزشی را راه اندازی کردیم. 

وی با بیان اینکه در این آموزش ها، دانش افزایی، وحدت رویه و یکسان سازی پیگیری می شود، عنوان کرد: نبود یک وحدت رویه در آموزش کاراته همواره مشکلاتی برای ورزشکاران این رشته بوجود می آورد که در این راستا باید آموزش ها در سطح باشگاه های کشور به روز شود. 

به گفته این مسئول، فدراسیون کاراته در بحث اعزام داوران جهت آموزش، نگاهی فراگیر، فرا استانی، فراسبکی، فراجناحی و عدالت محور دارد. 

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که در کاراته حاشیه ایجاد می کرد بحث اعزام ها بود که نظارت دقیقی برآن نبود، از همین رو کمیته ای تشکیل دادیم که درخواست های اعزام قبل از ارسال به وزارت ورزش از زوایای مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد. 

فرجی از شفاف سازی در مسائل مالی فدراسیون برای جلب اعتماد اسپانسرها نیز خبرداد.

فرجی به درخشش کاراته کاهای ایرانی در مسابقات قهرمانی آسیا نیز اشاره کرد و یادآورشد: در مسابقات قهرمانی آسیا برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور در چهار مقطع سنی (نوجوانان، امید، جوانان و بزرگسالان) قهرمان شدیم که این نشان می دهد کاراته ایران روی ریل قهرمانی افتاده است.

وی در ادامه با اشاره به رشد چشمگیر کاراته استان کرمانشاه طی سنوات گذشته اظهار کرد: کرمانشاه درحالی امسال دارای خانه کاراته شد که بسیاری از استان های دیگر هنوز فاقد چنین پتانسیلی هستند. 

وی افزود: باوجود این ظرفیت، در تلاش هستیم کمپ تمرینی کاراته در کرمانشاه ایجاد کنیم تا پکیج کاملی را برای برنامه های اردویی فدراسیون در این استان داشته باشیم. 

رئیس فدراسیون کاراته تصریح کرد: کرمانشاه هم در بخش قهرمانی و هم در بخش داوری کاراته پتانسیل های خوبی دارد که باید بستر ارتقاء و حضور بیشتر آنان را در اردوهای تیم ملی فراهم کرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: