• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-285-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

پیش‌قدم بودن کرمانشاهی‌ها در حماسه 9 دی

امام جمعه کرمانشاه: ملت با بصیرت‌ دچار مصائب بزرگ نمی‌شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به ضرورت بصیرت افزایی در جامعه، تاکید کرد: ملتی که بصیرت داشته باشد، دچار گرفتاریهای بزرگ نخواهد شد.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما در جلسه ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی که امروز(پنجم دی) برگزار شد، با اشاره به نقش مردم در شکل گیری حماسه 9 دی، اظهار کرد: در جریان وقایع سال 88 خارجی ها سرمایه گذاری سنگینی برای ضربه زدن به نظام کرده بودند که با بینش و آگاهی مردم و تدابیر رهبری تمامی توطئه های آنها نقش برآب شد.

آیت الله علما از بصیرت و آگاهی به عنوان سرمایه ای بزرگ یاد کرد و افزود: اگر بصیرت و آگاهی را در جامعه داشته باشیم، هیچ گاه به مشکل برنمی‌خوریم.

امام جمعه کرمانشاه اضافه کرد: اگر تاریخ را ورق بزنیم همیشه گرفتاری ها به دلیل عدم وجود بصیرت و آگاهی رخ داده و در  سایه این دو خیلی از گرفتاری‌ها پیش نمی‌آمد.

وی با یادآوری اینکه کرمانشاهی ها در جریان حماسه 9 دی پیش‌قدم بودند، حضور یک روز جلوتر آنها در این حماسه را مایه افتخار دانست.

آیت الله علما در ادامه با تاکید بر اینکه نسل جوان اطلاعی در مورد انقلاب اسلامی ایران و چرایی رخ دادن آن ندارند، گفت: نسل جوان نه از پیروزی انقلاب اسلامی چیز زیادی می‌دانند و نه از سالهای دفاع مقدس و دیگر رخدادهای مهم انقلاب اطلاع چندانی دارند و این می تواند خطرناک باشد.

 وی با بیان اینکه در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امور حساس کشور دست ما نبود، عنوان کرد: نسل جوان از این موضوع بی اطلاعند و باید در این زمینه ها آگاهی رسانی کرده تا اقتدار فعلی ایران اسلامی و وضع کنونی آن در دنیا توجیه شود.

 امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امثال ترامپ از جایگاه و اقتدار امروز ایران اسلامی نگران و عصبانی هستند، گفت: آنها کرارا در بیانات خود به این موضوع اقرار کرده اند که ایران اسلامی در منطقه اثرگذار است.

آیت الله علما با تاکید بر اهمیت بصیرت و آگاهی بخشی به جامعه و با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی بر مبنای بصیرت و آگاهی بخشی امام خمینی(ره) رخ داد، تاکید کرد: ما ایدئولوژی خیلی محکمی داریم که در سایه آن همواره موفق خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به عنوان کشوری صاحب نفوذ در منطقه مطرح است، گفت: این مهم در سایه آگاهی و بینش مردم بوجود آمده و باید روز به روز بر این اقتدار بیافزاییم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: