• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-385-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

زمان آن رسیده برای حل مشکلات چاره‌اندیشی کنیم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه آسیب ها و مشکلات استان شناخته شده‌ هستند، گفت: زمان آن رسیده که آستین را بالا زده و برای حل این مشکلات چاره اندیشی کرد.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علماء در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه که امروز(6 دی) با حضور استاندار کرمانشاه، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و جمعی از مسئولین استان برگزار شد، با اشاره به اینکه آسیب‌ها و مشکلات به اندازه کافی گفته شده، تاکید کرد: امروز جامعه از ما مسئولین نتیجه و عمل می‌خواهد.

وی تصریح کرد: باید جلسات شورای فرهنگ عمومی  منجر به نتایج عملی شده و جامعه این نتایج را احساس کند، خصوصا جوان‌ها که در سن کار و ازدواج بوده و مشکلات بیکاری و مهریه های سنگین و بی خانمانی را دارند، از ما نتیجه می خواهند.

امام جمعه کرمانشاه اظهار کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده که چند اولویت را در استان در نظر گرفته و روی آنها کار کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مطرح شدن نکاتی از سوی مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی، عنوان کرد: باید این موضوعات را در نظر داشته و برای ترویج سبک زندگی اسلامی برنامه داشته باشیم.

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی، گفت: مواردی مثل نهادینه کردن فرهنگ کار، فرهنگ آپارتمان نشینی، عدم مصرف فست فودها، پایین آوردن مهریه‌ها و... نیاز به آموزش دارد.

آیت‌الله علما با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه، اظهار کرد: واقعیت این است که فرهنگ کار در استان کرمانشاه پایین است، لذا باید برای نهادینه کردن فرهنگ کار در استان تلاش کرد.

وی تاکید کرد: ارائه آمار بالای بیکاری دیگر مهم نیست، مهم راهکار ارائه دادن برای حل معضل بیکاری است.

وی در پایان از قرآن و اهل بیت به عنوان سرمایه بزرگ کشور یاد کرد و افزود: با تکیه بر این سرمایه می توانیم تمامی مشکلات را حل کنیم، زیرا هیچ جا چنین سرمایه‌ای وجود ندارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: