• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه:

سزای گرانفروشی "تخم مرغ" نخریدن است

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه عدم مدیریت مسئولین وزارت جهاد کشاورزی را عامل اساسی بالا رفتن قیمت تخم مرغ دانست و گفت: بهتر است مردم فعلا تخم مرغ نخرند.

عبدالرضا یاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر که مختص به کرمانشاه هم نیست، اظهار کرد: اگرچه آنفلوآنزای مرغی دلیل اصلی این گرانی اعلام شده، اما از آن مهمتر عدم مدیریت مسئولین در حوزه وزارت جهاد کشاورزی است.

وی ادامه داد: بین زمانی که بیماری آنفلوآنزا رخ داده تا زمانی‌که  کمبود تخم مرغ در بازار را داشتیم فرصت زیادی بود تا مسئولین بتوانند چاره‌ای برای این بحران بیاندیشند، نه اینکه بگذارند قیمت‌ها بالا برود و مردم اذیت شوند، سپس واردات تخم مرغ انجام دهند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه افزود: به علاوه این بحران چیز غیرقابل پیش بینی نبوده که مسئولین از قبل برای جلوگیری از آن برنامه‌ریزی نداشته باشند.

یاری با بیان اینکه موضوع بیماری مرغ و کمبود تخم مرغ هر دو در حوزه وزارت جهاد کشاورزی است، عنوان کرد: نمی‌توانیم بگوییم جهاد کشاورزی از احتمال وقوع این بحران اطلاع نداشته است.

وی با اشاره به کمپین‌هایی که برای نخریدن تخم مرغ بین مردم راه‌اندازی شده، تاکید کرد: این درست نیست که بگذاریم بحران به جایی برسد که مردم خود به فکر هم باشند و کمپین راه بیندازند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه یادآور شد: اگرچه در مجموع با راه‌اندازی یک کمپین برای نخریدن کالا که احتمال سوءاستفاده برخی را فراهم می‌کند موافق نیستم، اما در شرایط کنونی باید گفت سزای گرانفروش نخریدن است.

یاری خاطرنشان کرد: بهتر است مردم در شرایط کنونی تخم مرغ را با مواد غذایی پروتئینی دیگر در سبد غذایی خود جایگزین کنند و تا وضعیت عادی می‌شود میزان مصرف تخم مرغ را مدیریت کنند.

وی اظهار کرد: امیدواریم مسئولین هم از این شیوه مدیریتی که خود مردم انجام می‌دهند، درس بگیرند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: