• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-888-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون کوهنوردی:

پیگیریم جشنواره "سنگ نوردی بیستون" دوباره برگزار شود

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی کشور گفت: تلاش می‌کنیم دوباره جشنواره بین‌المللی سنگنوردی بیستون برگزار شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا زارعی در مجمع انتخابات هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمانشاه که امروز (9 دی ) برگزار شد، از وضعیت کنونی ورزش کوهنوردی در ایران یاد کرد و افزود: هم اکنون 64 هزار نفر در کشور ورزشکار بیمه شده کوهنوردی و صعودهای ورزشی داریم که از این تعداد 23 هزار نفر از ما خدمات می‌گیرند.

وی تعداد ورزشکاران فعال این رشته را نیز 12 هزار نفر اعلام  و ابراز امیدواری کرد تعداد این افراد بیشتر شود.

رئیس فدراسیون کوهنوردی در خصوص اقدامات انجام شده در چهار سال گذشته نیز یادآوری کرد: در این مدت بیش از 30 مدال در سطوح مختلف و عمدتا جهانی کسب کردیم و تعداد زیادی از ورزشکارن ما صعود به قله های بالای هشت هزار متر داشتند.

زارعی از ارائه 55 هزار نفر آموزش طی چهار سال اخیر هم یاد کرد که 21 هزار و 600 نفر آن مربوط به سال 95 بوده است و ادامه داد: این عدد در عمر 70 ساله فدراسیون کوهنوردی کم سابقه است.

وی برگزاری دو مسابقه قهرمانی آسیا، دو اجلاس جهانی و ... را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

زارعی سپس از وضعیت کوهنوردی در کرمانشاه یاد کرد و افزود: کرمانشاه از نظر کوهنوردی، غارنوردی و صخره نوردی در کشور پیشگام است .

به گفته این مسئول، در حوزه انتخاب رئیس هیات نیز برای اولین بار کرمانشاه سنت شکنی کرد و یک زن رئیس هیات کوهنوردی استان شد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی کار در استانی که کوهنوردی از ورزش‌های اول آن است را دشوار خواند و خاطرنشان کرد: فدارسیون کوهنوردی برای توسعه ورزش‌های این هیات در کنار کرمانشاه است.

وی از پیگیری برای راه‌اندازی سالن اختصاصی سنگ نوردی در دهده المپیک کرمانشاه هم یاد کرد که کارهای آن به زودی انجام می‌شود.

زارعی معتقد است این سالن جزو اولین سال‌های استاندارد و اختصاصی در کشور است که می‌تواند در بعد بین‌المللی هم از آن استفاده کرد.

رئیس فدارسیون کوهنوردی با اشاره به برگزاری جشنواره سنگ نوری بیستون در سال‌های گذشته با حضور 64 ورزشکار از 16 کشور، عنوان کرد: در حال رایزنی هستیم که این جشنواره دوباره در کرمانشاه برگزار شود و البته همکاری ورزش و جوانان و هیات استان کرمانشاه را نیز نیاز داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: