• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

واحدهای تولیدی راکد کرمانشاه باید زودتر تعیین تکلیف شود

استاندار کرمانشاه خواستار تعیین تکلیف هرچه زودتر واحدهای تولیدی راکد استان شد و از شرکت‌های خدمت رسان مانند گاز، برق، آب و ... خواست همکاری بیشتری با این واحدها داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در پنجاه و نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که امروز (10 دی) برگزار شد اظهار کرد: واحدهای تولیدی راکد که با چند میلیارد تومان سرمایه در استان خوابیده است باید زودتر تعیین تکلیف شود و بتوان از ظرفیت اشتغال و سرمایه‌گذاری آنها استفاده کرد.

وی ادامه داد: اگر این واحدها نیازمند واگذاری هستند باید به بخش خصوصی توانمند و اهل کار واگذار شود، در غیراین صورت واگذاری بی‌فایده خواهد بود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه دستگاه‌های خدمات رسان از جمله برق، گاز و ... نیز باید همکاری بیشتری با واحدهای تولیدی داشته باشند، تاکید کرد: تمام مصوبات ستاد تسهیل برای این شرکت‌ها لازم‌ الاجرا است.

بازوند به مشکل واحد صنعتی "کرپ ناز" هم اشاره کرد و افزود: شرکت‌های برق و گاز موظفند تا آخر امسال بدهی این واحد را امهال کنند تا در این  زمان، مدیریت واحد نیز تعیین تکلیف شود.

وی بر لزوم حل هرچه سریع‌تر و تعیین تکلیف شرکت "پاک مایه" و همچنین آغاز عملیات اجرایی گلخانه کوثر تا ماه آینده تاکید کرد.

در ادامه سیروس شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از بدهی 110 میلیارد تومانی واحدهای تولیدی به این شرکت خبر داد.

وی عنوان کرد: حدود دو هزار واحد تولیدی در استان تحت پوشش شرکت گاز هستند که مجموع بدهی آنها به 110 میلیارد تومان می‌رسد و برخی از این شرکت‌ها نزدیک به هفت سال است که پول گاز خود را پرداخت نکرده‌اند.

شهبازی یادآوری کرد: این در حالیست که بخش قابل توجهی از یارانه‌ای که به مردم پرداخت می‌شود، از همین محل تامین می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: