• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

باید نواحی صنعتی روستایی کرمانشاه را احیا کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: باید با کمک تسهیلات اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری، نواحی صنعتی روستایی استان را احیا کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که امروز (12 دی) برگزار شد، با اشاره به تسهیلات 176 میلیارد تومانی  طرح حمایت از توسعه اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری که از صندوق توسعه ملی برای کرمانشاه در نظر گرفته شده، اظهار کرد: باید هرچه سریع‌تر برای جذب این تسهیلات برنامه‌ریزی کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: باید با کمک این تسهیلات نواحی صنعتی روستایی که در شهرستان‌های مختلف از جمله گیلانغرب، صحنه، دالاهو و ... داریم، احیا شود.

رحیمی با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات باید به افراد توانمند و اهل کار باشد، یادآوی کرد: نباید اجازه دهیم این طرح نیز به سرنوشت بنگاه‌های زودبازده دچار شود که حدود هزار میلیارد تومان از محل این بنگاه‌ها وارد استان شد و حتی 20 طرح خوب هم از دل آن بیرون نیامد.

وی از فرمانداران و مدیران دستگاه‌ها خواست طرح‌هایی که از محل این تسهیلات قابل اجرا است را زودتر مشخص کنند تا به محض ابلاغ این تسهیلات در مدت کمتر از یک ماه بتوان طرح‌ها را وارد مرحله عقد قرارداد با بانک کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه از دیر رسیدن طرح‌ها به بانک ابراز نگرانی کرد و ادامه داد: هنوز بخشی از کمک‌های فنی و اعتباری سال گذشته تبدیل به قرارداد و جذب نشده است.

به گفته این مسئول، اگر این 176 میلیارد تومان در مدت یک ماه جذب شود می‌توان از سهم 30 درصدی اعتباراتی که به صورت متمرکز برای کل کشور در نظر گرفته شده نیز مبلغ بیشتری را جذب کرد.

رحیمی با اشاره به سود چهار تا شش درصدی این تسهیلات، استفاده از آن را فرصتی مناسب برای کمک به اشتغال استان و جذب سرمایه‌گذاران دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا حد امکان شهرک‌های صنعتی استان نیز مشمول این طرح شوند.

وی اظهار کرد: به علاوه حدود 720 میلیارد تومان اعتبار هم برای حمایت از مناطق زلزله زده استان داریم که باید هرچه زودتر این تسهیلات را نیز جذب کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با بیان اینکه امروز هیچ اولویتی به جز اشتغال در استان نداریم، یادآور شد: باید فرمانداران هم در این زمینه بیشتر پای کار باشند و کارگروه‌های اشتغال شهرستان‌ها نیز زودتر راه‌اندازی شود.

رحیمی اظهار کرد: ما هم تلاش می‌کنیم همه تسهیلات یارانه داری که در بخش‌های مختلف برای استان در نظر گرفته شده به توازن بین شهرستان‌ها توزیع شود.

وی دامداری، صنایع تبدیلی، فرآوری سنگ، صنایع کشاورزی، فرش، تجارت مرزی و ... را از جمله مهمترین بخش‌هایی دانست که برای ایجاد اشتغال در شهرستان‌ها می‌توان روی آن تمرکز کرد و افزود: البته نباید فقط به این چند رسته محدود شویم و از سایر ظرفیت‌های استان غافل بمانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: