• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-10914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک مسئول:

30 درصد زیرساخت‌های ورزشی کرمانشاه در زلزله آسیب دید

مسئول نظارت فنی براماکن ورزشی اداره کل ورزش وجوانان استان کرمانشاه ازخسارت دو میلیارد و 770 میلیون تومانی زلزله به زیرساخت های ورزشی استان خبر داد.

 فرهمند سال افزون در گفت وگو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به خسارات ناشی از زلزله 7.3 ریشتری به زیرساخت های ورزشی استان اشاره کرد و گفت: در این زلزله بین 20 تا 30 درصد از اماکن ورزشی دولتی استان آسیب دید.

وی ادامه داد: طبق ارزیابی های انجام شده، جمعا دو میلیارد و 770 میلیون تومان به زیرساخت های ورزشی هفت شهرستان متاثر از زلزله خسارت وارد شده است.

مسئول نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش وجوانان استان کرمانشاه با تاکید براینکه هیچکدام از اماکن ورزشی این اداره کل در زلزله اخیر تخریب نشده، اظهار کرد: اساسا طراحی و ساخت سوله های ورزشی بگونه ای است که در برابر زلزله های بزرگ مقاوم  و دارای انعطاف بوده و تخریب نمی شوند.

وی بیشترین حجم خسارت زلزله به اماکن ورزشی را مربوط به شهرستان سرپل‌ذهاب دانست و عنوان کرد: دراین شهرستان، یازده سالن و مکان ورزشی دولتی نزدیک به یک میلیارد و 480 میلیون تومان خسارت دیده‌اند.

سال افزون درخصوص خسارات وارده به اماکن ورزشی سایر شهرستان ها نیز افزود: در شهرستان جوانرود پنج سالن، ثلاث باباجانی پنج سالن، گیلانغرب شش سالن، دالاهو یک سالن و در روانسر پنج سالن و مکان ورزشی دچار آسیب شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: