• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

ستاد احيای ظرفيت‌های راكد در استان تشکیل می‌شود

استاندار كرمانشاه گفت: به زودي ستاد احياي ظرفيت هاي راكد در استان را با حضور مديران دستگاه هاي قضايي و نظارتي تشكيل خواهيم داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در جلسه تسهيل و رفع موانع توليد استان از مديران دستگاه های اجرايي و بانك ها خواست در راستاي ايجاد اشتغال براي جوانان سخت گيري نكنند و با تمام وجود براي مطالبه به حق جوانان براي شغل تلاش كنند.

وي گفت: در استان كرمانشاه با نرخ بالاي بيكاري جوانان مواجه هستيم، لذا همه مديران و مسئولين در مقابل اين بيكاري مسئولند و از اعضاي اين كارگروه انتظار دارم با برنامه ريزي تلاش كنند تا نتايج خوب و اثربخشي براي توليد و شغل جوانان  در اين كارگروه رقم بخورد .

وي با بيان اينكه مردم و جوانان از ما انتظار حل مشكلات آنها به ويژه حل مشكل بيكاري را دارند، گفت: جواني كه كار و شغل داشته باشد به دنبال زندگي خودش خواهد بود و هيچ موقع به دنبال ايجاد مشكل نخواهد بود، بنابراين از همه مديران به ويژه مديران بانك ها مي خواهم كه در راستاي كمك به توليد و حل مشكل بيكاري جوانان سخت گيري نكنند.

مقام عالي استان تصريح كرد: اگر مديري نمي تواند در اين مسير همراه و همگام باشد و قادر به حل مشكلات پيش رو نیست، واضح بگويد تا ما از مركز بتوانيم مشكل را حل كنيم، در غير اينصورت مجبور خواهيم شد براي تغيير چنين مديري اقدام كنيم.

وي با اشاره به 24 رويكرد تعريف شده براي تحقق اقتصاد مقاومتي گفت: مقام معظم رهبري در ابتداي سالجاري به استفاده از ظرفيت هاي تعطيل شده تاكيد داشتند كه همه ملزم به رعايت و توجه به اين مهم در راستاي حل مشكل بيكاري هستيم.

استاندار كرمانشاه خاطرنشان ساخت: با برنامه ريزي قادر هستيم كه ظرفيت هاي تعطيل شده در استان را براي ايجاد شغل احياء كنيم، لذا ظرف 15 روز آينده ستاد احياي ظرفيت هاي راكد را در استان با حضور  مديركل دادگستري، بازرسي، ديوان محاسبات، فرمانده سپاه و مسئولين امنيتي استان و اعضاي ستاد تسهيل تشكيل خواهيم داد تا بتوانيم با رويكردي جديد از ظرفيت هاي راكد در استان جهت افزايش توليد و حل مشكل بيكاري استفاده كنيم.

 بازوند گفت: براي تعيين تكليف واحدهاي تعطيل شده سه راه داريم، اول اينكه با توجه به اينكه برخي از طرح هاي راكد در اختيار بانك هاست،  بانك ها بايد برنامه هاي خود را براي خارج شدن اين واحدها از ركود به ستاد اعلام كنند تا بتوانيم ظرف يك بازه زماني آنها را به چرخه توليد بازگردانيم.

استاندار كرمانشاه گفت: همچنين تعدادي از اين واحدهاي راكد در اختيار هلدينگ هاي اقتصادي است كه اين هلدينگ ها هم بايد برنامه زمانبدي خود را براي احياي چنين واحدهايي اعلام كنند تا اقدامات لازم براي احياي مجدد آنها از سوي ستاد احياي ظرفيت هاي راكد صورت گيرد.

وي افزود: سوم راه اين است كه تعدادي از اين واحدها در اختيار اشخاص حقيقي و حقوقي است كه بايد ليست اين واحدها هم مشخص و تعيين تكليف شوند تا از ركود و عدم فعاليت خارج شوند.

 بازوند خاطرنشان ساخت: بدون شك با انجام چنين برنامه اي بسياري از واحدهاي راكد و ظرفيت هاي تعطيل شده احياء خواهند شد و سرمايه هاي خوابيده كه مي توانند به رونق اقتصادي جامعه كمك كنند در راستاي كمك به اشتغال و حل مشكل بيكاري به كار گرفته خواهد شد.

وي  گفت: بعضي از هلدينگ ها كه در اختيار بانك هاست چنانچه بانك ها قادر به احياي آنها هستند اقدامات لازم را انجام دهند، اما اگر قادر به احياي آنها نيستند بايد با يك شرايط مطلوب به سرمايه گذاران واگذار شوند، زيرا هيچ كاري مهمتر ايجاد شغل در استان وجود ندارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: