• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-11514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان:

در همه استانها باید پایگاه ورزشکاران نابینا و کم‌بینا راه‌اندازی شود

رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان، مشکلات ورزشکاران معلول کشور را مربوط به تمام افراد جامعه و نه خود این ورزشکاران دانست.

به گزارش خبرنگار ایسنامنطقه کرمانشاه، محمدرضا مظلومی، امروز(13 دی) در مجمع انتخابات هیات نابینایان و کم بینایان استان کرمانشاه، با بیان اینکه ورزش نابینایان و کم بینایان در ایران پس از پیروی انقلاب اسلامی شکل گرفت، اظهار کرد: با اعتمادی که به ورزشکاران نابینا و کم بینا شد، توانستند در میادین پارالمپیک، جهانی و آسیایی مدال های خوبی کسب کنند.

وی ادامه داد: نابینایان با درخشش خود در عرصه‌های مختلف نشان دادند که اگر به آنها توجه شود باعث افتخار خواهند شد.

رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم بینایان کشور گفت: سال گذشته مجلس شورای اسلامی بخشی از مالیات بر ارزش افزوده را برای ساخت فضاهای ورزشی ویژه ورزشکاران معلول اختصاص داد، اما این امر در سال جاری محقق نشد که پیگیر تحقق آن برای سال آتی هستیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه در هراستانی باید یک پایگاه مخصوص ورزشکاران نابینا وکم بینا راه اندازی شود، افزود: در حال حاضر ورزشکاران نابینا وکم بینای کشور در هشت رشته ورزشی فعالیت می کنند که در بحث تردد برای آنها سختی هایی وجود دارد، لذا راه اندازی این پایگاه ها یک ضرورت است.

مظلومی مشکلات معلولان را مربوط به تمام جامعه دانست و عنوان کرد: ورزشکاران معلول از بسیاری از امکانات جامعه محروم هستند، از این رو از دولت انتظارات زیادی دارند.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: ورزشکاران نابینا وکم بینای کشور خود را برای مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی آماده می کنند و تاکنون به خوبی کار کرده اند.

این مسئول همچنین بابیان اینکه ورزش نابینایان و کم بینایان کرمانشاه در گذشته ورزشکاران قهرمانی داشته است، گفت: ورزش نابینایان و کم بینایان در کرمانشاه مقداری افت داشته که با همدلی باید به رشد دوران قبل بازگردد.

وی در پایان بر لزوم توجه بیش از پیش به جامعه ورزشکاران نابینا وکم بینای کشور تاکید کرد و یادآورشد: باید به این ورزشکاران کمک و رضایتمندی آنان را جذب کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: