• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11614-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون محیط زیست استان خبر داد:

آغاز سرشماری پرندگان مهاجر کرمانشاه در 22 سایت

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از آغاز سرشماری پرندگان مهاجر کرمانشاه در 22 سایت خبر داد.

کاظم علیزاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه گفت: امسال هم مانند سال‌های گذشته سرشماری پرندگان مهاجر را داریم که از روز گذشته (12 دی) آغاز شده و تا 24 دی ادامه دارد.

وی با اشاره به اجرای سرشماری با همکاری دو اکیپ، افزود: کار سرشماری در 22 سایت که از پیش مشخص شده بود انجام می‌شود که عمده این سایت‌ها شامل تالاب هشیلان، سدها، آبگیرها و ... است.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه اظهار کرد: در کنار سرشماری، پایش بیماری آنفلوآنزای پرندگان نیز انجام می‌شود که خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری مشاهده نشده است.

این مسئول هدف از سرشماری  را بررسی آمار و تغییرات اکولوژیکی پرندگان، بررسی گونه‌ها، بررسی بیماری‌ها، وضعیت مسیر مهاجرت و ... عنوان کرد.

علیزاده با بیان اینکه هر سال حدود هزار تا 1400 پرنده مهاجر در فصل زمستان در مسیر مهاجرت خود از کرمانشاه عبور می‌کنند، ادامه داد: این پرندگان شامل اردک‌ها، غاز خاکستری، حواصل و سایر پرندگان آبزی می‌باشند.

وی عمده زمان حضور و عبور این پرندگان در کرمانشاه را تا پایان دی ماه عنوان کرد و ادامه داد: پرندگان مهاجر معمولا زمان زیادی در کرمانشاه نمی‌مانند و پس از استراحت از منطقه ما عبور می‌کنند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از افزایش نظارت در فصل مهاجرت پرندگان برای جلوگیری از شکار آنها خبر داد و یادآوری کرد: توصیه می‌کنیم دانه پاشی دستی هم برای این پرندگان صورت نگیرد، مگر در شرایط بحرانی که خود محیط زیست برای آنها برنامه خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: