• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4384-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیرکل پشتیبانی امور دام کرمانشاه:

افزایش 30 هزار تنی خرید ذرت در کرمانشاه/تا پایان ماه مطالبات ذرت‌کاران پرداخت می‌شود

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه از افزایش حدود 30 هزار تنی خرید ذرت از ذرت‌کاران این استان در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

اسماعیل پرویزی‌فر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه امسال 128 هزار تن ذرت ناخالص از ذرت‌کاران استان خریداری شده، گفت: بعد از طی مراحل خشک کردن در نهایت میزان ذرت خریداری شده از ذرت کاران به یکصد و یازده هزار تن ذرت با رطوبت 14 درصد رسیده است.

پرویزی‌فر با اشاره به اینکه سال گذشته 82 هزار تن ذرت از ذرت کاران استان کرمانشاه در مراکز خرید خریداری شد، گفت: امسال شاهد افزایش حدود 30 هزار تنی ذرت خریداری شده از ذرت کاران استان در مقایسه با سال گذشته بوده‌ایم.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه امسال 36 مرکز کار جمع آوری ذرت تولیدی ذرت‌کاران استان کرمانشاه را بر عهده داشتند، گفت: 28 مرکز از این مراکز برای عرضه و فروش ذرت جمع آوری شده با بورس قرارداد بسته بودند.

پرویزی‌فر با اشاره به اینکه تحویل ذرت از کشاورزان از نیمه دوم شهریور ماه در استان آغاز شد، اظهار کرد: کار جمع‌آوری ذرت تولیدی کشاورزان استان کرمانشاه به اتمام رسیده است.

وی گفت: تاکنون 110 هزار تن از ذرت خریداری شده از ذرت کاران که در بورس عرضه شده بود به فروش رفته است.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه با اشاره به قول مساعد دولت برای پرداخت مابتفاوت مطالبات ذرت‌کاران، ابراز امیدواری کرد: پرداخت این مطالبات از اوایل همین هفته آغاز و  تا پایان دی ماه تمامی مطالبات ذرت کاران استان کرمانشاه پرداخت شود.

پرویزی فر با یادآوری اینکه ذرت به صورت قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری می‌شود، گفت: در این روش محصول تولیدی کشاورزان پس از عرضه در بورس به فروش رسیده و دولت موظف به پرداخت مابتفاوت قیمت خریداری شده از کشاورزان با قیمت تضمینی به کشاورزان است.

وی قیمت تضمینی ذرت در سال جاری را 1065 تومان عنوان کرد و افزود: با کسر هزینه ذرت خشک کنی از این رقم (هزینه خشک کردن توسط ذرت کاران پرداخت می شود) قیمت تضمینی ذرت به ازای هر کیلوگرم 1010 تومان خواهد بود.

وی با بیان اینکه ذرت در اوایل فصل برداشت و در مناطق سرد و معتدل استان با قیمت حدود 810 تومان به فروش رفت، گفت: در اواخر فصل خرید این قیمت به 970 تا 980 و بعضا هزار تومان رسید.

پرویزی‌فر با اشاره به بالا بودن قیمت خرید ذرت از ذرت کاران مناطق گرمسیر استان، گفت: این ذرت کاران مابتفاوت خیلی کمی برای دریافت از دولت دارند.

وی مطالبات ذرت کاران را بین هشت تا 10 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: مابتفاوت بهای ذرت خریداری شده از کشاورزان بسته به قیمت ذرت خریداری شده در بورس برای آنها متفاوت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: