• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4984-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فضای سبز "قصرشیرین" توسعه می‌یابد

به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، توسعه فضای سبز در شهرستان قصرشیرین دنبال می‌شود.

مراد شیخ‌‌ویسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به آغاز فصل نهال کاری در مناطق گرمسیر استان، گفت: در حال حاضر در برخی از مناطق گرمسیر استان در حال کاشت نهال هستیم.

 وی با تاکید بر اهمیت توسعه فضای سبز شهرستان قصرشیرین به لحاظ کارکردهای آن به عنوان بادشکن و نقش آن در تعدیل یکی دو درجه‌ای دمای هوا در فصل گرما، گفت: توسعه فضای سبز در این شهرستان دنبال می‌شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه اضافه کرد: توسعه فضای سبز در شهرستان قصرشیرین با توجه به اینکه این شهرستان محل ورود ریزگردها به داخل کشور هم است، می تواند در ممانعت از ورود ریزگردها به داخل کشور و یا کاهش نسبی آن اثرگذار باشد.

شیخ‌ویسی با اشاره به در برنامه بودن ترمیم فضای سبز مسیر قصرشیرین تا خسروی، گفت: در نظر داریم تا پایان سال بین 20 تا 30 هکتار به فضای سبز این مسیر اضافه کنیم.

 وی اضافه کرد: همچنین قرار شده 20 هزار اصله نهال اکالیپتوس برای نهال کاری در شهرستان قصرشیرین در اختیار بنیاد مستضعفین قرار بگیرد.

شیخ‌ویسی با بیان اینکه نهال کاری در استان کرمانشاه از مناطق گرمسیر آغاز شده، گفت: نهال کاری در مناطق سردسیر استان نیز تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه سپس با اشاره به برنامه‌ریزی برای توزیع حداقل 300 هزار اصله نهال در استان کرمانشاه تا پایان سال، افزود: این تعداد نهال تنها در نهالستان‌های استان تولید شده‌ و در صورتی که موفق به آوردن نهال از نهالستان‌های خارج از استان شویم این آمار افزایش پیدا خواهد کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: