• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-13814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

«بوم گردی» را در روستاهای استان توسعه می‌دهیم

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: در پی توسعه بوم گردی در استان هستیم و از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، حمایت می کنیم.

مجتبی نیک کردار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به استقبال روستاهای دارای ظرفیت گردشگری استان از بوم گردی اشاره کرد و گفت: فرهنگ بوم گردی در این روستاها درحال جا افتادن است.

وی ادامه داد: مردم روستاهای هدف گردشگری استان بوم گردی را به عنوان یک منبع درآمد مورد توجه قرار داده‌اند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در روستاهایی مانند ساتیاری، کندوله، کرتویج و نسمه کارهای خوبی در خصوص بحث بوم گردی شده، اظهارکرد: درحال حاضر چهار گروه تورگردان بوم گردی در کرمانشاه راه اندازی شده که علاقمندان به طبیعت را به روستاهای هدف گردشگری استان می‌برند.

وی تصریح کرد: امسال تنها طی 17 روز 35 مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در استان صادر شد.

نیک کردار افزود: فرهنگ بوم گردی درحال گسترش است و ما نیز درپی توسعه آن هستیم و حمایت‌های لازم را از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، خواهیم داشت.

وی تاکیدکرد: در بوم گردی، علاوه بر معرفی فرهنگ و آداب و رسوم، اشتغال خدماتی که با اشتغال سنتی روستاها فاصله دارد، ایجاد می شود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه در بحث بوم گردی ظرفیت بزرگی دارد، گفت: با گسترش بوم گردی می خواهیم اشتغال پایدار در روستاها را افزایش دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: