• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت گاز استان:

مشترکین 1700 میلیارد به شرکت گاز کرمانشاه بدهی دارند

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از بدهی 1700 میلیارد ریالی مشترکین به این شرکت خبر داد.

سیروس شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: شرکت گاز استان کرمانشاه از مشترکین خود در بخش‌های مختلف خانگی، اداری، تجاری و صنعتی 1700 میلیارد ریال طلب دارد که تاکنون پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: از این میزان حدود 900 میلیارد تومان مربوط به بخش تجاری و خانگی و 800 میلیارد تومان دیگر نیز در بخش صنعتی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه گازبهایی که توسط مشترکین پرداخت می‌شود به حساب خزانه می‌رود، تاکید کرد: بخشی از این میزان صرف پرداخت یارانه به خود مردم می‌شود و بخشی هم صرف پروژه‌های گازرسانی خصوصا در روستاها خواهد شد.

شهبازی معتقد است، عدم پرداخت گازبها در نهایت به ضرر خود مردم است و مانع از توسعه گازرسانی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال هیچ افزایش قیمتی در تعرفه گاز مشترکین نداشتیم، افزود: قیمت گاز حدود سه سال است که تغییر نکرده و گران نشده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در پنج ماه آخر سال که میزان مصرف گاز توسط مشترکین بالا می‌رود قیمت گاز نیز به صورت پلکانی محاسبه می‌شود، اظهار کرد: این میزان برای مصارف پایین (تا 250 مترمکعب) 42 تومان به ازاء هر مترمکعب است و نهایت آن نیز برای مشترکین پرمصرف 350 تومان برای هر مترمکعب حساب می‌شود.

  این مسئول افزود: البته در روش پلکانی اینگونه نیست که تمام مترمکعب مصرفی به صورت پلکانی محاسبه شود، بلکه فقط اضافه مصرف نسبت به پله‌های اول به صورت پلکانی خواهد بود.

شهبازی صرفه‌جویی در مصرف گاز را کمک به هزینه خود خانوارها دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعداد مشترکین پر مصرف ما چندان زیاد نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: