• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5784-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

درخواست از سرگیری صادرات گوسفند زنده را داده‌ایم، اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به تداوم پیگیری‌ها برای از سرگیری صادرات گوسفند زنده از استان، اظهار کرد: درخواست از سرگیری صادرات گوسفند زنده را داده‌ایم، اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

خسرو شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: به منظور جلوگیری از افزایش قیمت گوشت قرمز پس از شروع صادرات گوسفند زنده، پیشنهاد واردات دو نوع گوسفند به ازای صادرات گوسفند نژاد سنجابی را مطرح کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه از سر گیری صادرات گوسفند زنده می تواند باعث افزایش قیمت گوشت قرمز در داخل شود، گفت: به نظر می رسد با افزایش واردات گوشت قرمز و یا حتی گوسفند زنده به کشور این مشکل پیش نیاید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از سر گیری صادرات گوسفند زنده نژاد سنجابی را در توسعه دامپروری استان اثرگذار دانست و افزود: این اتفاق می تواند برای کشور ارزآوری به همراه داشته باشد.

شهبازی ارزش گوسفند نژاد سنجابی را سه برابر دیگر نژادها عنوان کرد.

شهبازی با اشاره به اینکه گوسفند نژاد سنجابی بازار مصرف خوبی در کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد، گفت: باید برای تصاحب این بازارها برنامه ریزی کنیم.

شهبازی بیان کرد: سال گذشته 248 هزار راس گوسفند زنده نژاد سنجابی به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شد، این در حالیست که صادرات گوسفند زنده به دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز در کشور از دی ماه سال گذشته ممنوع شده است.

این مسئول با اشاره به تولید دام مازاد سالانه 400 هزار راسی گوسفند در استان کرمانشاه، گفت: از سنوات گذشته سالانه حدود 250 هزار راس دام زنده از استان کرمانشاه به خارج از کشور و به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شده است.
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: