• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-17614-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

در 8 ماهه امسال

بیش از یک میلیون نفر به مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمانشاه مراجعه کردند

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه از مراجعه بیش از یک میلیون نفر به مراکز درمانی تامین اجتماعی از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه خبر داد.

دکتر میثم حجتی‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به خدمات درمانی که توسط مدیریت درمان تامین اجتماعی در 8 ماهه امسال ارائه شده، اظهار کرد: در این مدت بیش از یک میلیون و 65 هزار نفر به مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی مراجعه کرده و از خدمات مختلف مانند بانداژ، خدمات پاراکلینیک، تزریقات، پانسمان، نوار قلب، تست ورزش، رادیولوژی، سونوگرافی و ... استفاده کردند.

وی ادامه داد: تعداد مراجعین به مراکز درمانی تامین اجتماعی در مدت مشابه سال گذشته نیز حدود یک میلیون و 548 هزار نفر بوده است.

معاون درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه تعداد افراد ویزیت شده توسط پزشکان در مراکز ملکی تامین اجتماعی را نیز 918 هزار و 137 نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 884 هزار و 128 نفر بود.

به گفته این مسئول، در هشت ماهه امسال 14 هزار و 142 نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری شدند که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 14 هزار و 196 نفر بود.

وی از انجام 8374 عمل جراحی شامل جراحی‌های بزرگ، کوچک و متوسط از اول امسال تا پایان آبان ماه خبر داد و عنوان کرد: سال گذشته نیز 8573 عمل جراحی داشتیم.

حجتی‌پور یادآوری کرد: در هشت ماهه امسال 14 هزار و 144 نفر از بیماران بستری در مراکز بیمارستانی تامین اجتماعی، توسط پزشکان متخصص ویزیت شدند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: همه این خدمات در دو بیمارستان شهدا و حضرت معصومه(س) و همچنین چهار درمانگاه تامین اجتماعی( دو درمانگاه در کرمانشاه، یک درمانگاه بیستون و یک درمانگاه اسلام آبادغرب) انجام شده است.

حجتی پور درباره حوزه درمان غیرمستقیم نیز با بیان اینکه تامین اجتماعی با 1037 مرکز شامل بیمارستانی‌های دولتی و خصوصی، مطب پزشکان، آزمایشگاه، رادیولوژی و ... قرار دارد، عنوان کرد: همکاری تامین اجتماعی با این مراکز به صورت خرید خدمت است.

وی اظهار کرد: در این بخش تمام مطالبات بیمارستان‌های دولتی تا انتهای فروردین 96، مطب‌ها تا اردیبهشت 96  و داروخانه‌ها تا خرداد 96 تسویه شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه گفت: مطالبات بیمارستان‌های خصوصی را نیز تا اسفند 95 تسویه کردیم.

حجتی پور با اشاره به خدمات خاصی که برای مناطق زلزله زده با هدف حمایت بیشتر صورت گرفته، افزود: در این مناطق مطالبات داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک تا مهر 96 تسویه شده و سقف ویزیت توسط پزشکان و مراکز پاراکلینیک نیز برداشته شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: