• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-18214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون دوومیدانی:

مربیان دوومیدانی کشور ساماندهی می‌شوند/لزوم ارتقاء دانش مربیان داخلی

رییس فدراسیون دو و میدانی از اجرای طرح ساماندهی مربیان دوومیدانی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مجید کیهانی امروز( 19 دی) در مجمع انتخابات رئیس هیات دوومیدانی استان کرمانشاه  با اشاره به مشکلات و مسائل حوزه ورزش کشور، اظهارکرد: سخت افزار و نرم افزار لازمه ورزش قهرمانی است، اما ورزشکاران نباید صرفا به خاطر امکانات از تلاش دست بکشند.

وی با بیان اینکه دوومیدانی ورزش اول المپیک است، افزود: اگر بهترین امکانات و مدرن ترین تجهیزاتدوومیدانی را در اختیار داشته باشیم، هیچ اتفاقی نمی افتد، مگر اینکه ورزشکاران ما سخت کار کنند و علاقه داشته باشند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی بر لزوم برنامه ریزی برای کسب موفقیت در این رشته ورزشی تاکید کرد و گفت: در سنوات گذشته، مطالعات و مذاکرات تطبیقی مختلفی را با کشورهایی مانند لهستان، چین، انگستان و چک که در زمینه ورزش دوومیدانی موفق هستند و نیز مدل و الگوی این رشته ورزشی در کشور آنها نزدیک به کشور ما است، انجام دادیم.

وی ادامه داد: براساس این مطالعات اکنون مسیر آینده ورزش دوومیدانی خود را مشخص کرده‌ایم.

کیهانی از تدوین 14 محور برای توسعه ورزش دوومیدانی کشور خبرداد و تصریح کرد: اولین ومهمترین محور طرح ساماندهی، ارتقاء دانش و بکارگیری هدفمند مربیان داخلی است.

وی با تاکید براینکه مربیان رشته دوومیدانی کشور باید به سمت تخصصی کارکردن پیش بروند، عنوان کرد: درکشورهایی که ورزش دوومیدانی آنها موفق است، مربیان این ورزش بصورت تخصصی روی یک رشته کار می کنند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی افزود: مربیان این رشته باید ارتقاء دانش داشته باشند تا بتوانند استعدادهای 100  درصدی دوومیدانی را کشف کنند.

وی از اجرای طرح ساماندهی مربیان دوومیدانی کشور خبرداد و اضافه کرد: در این طرح 120 مربی ساماندهی خواهند شد که درفاز اول آن تاکنون توانسته ایم 44 مربی را ساماندهی کنیم.

به گفته کیهانی این مربیان پس از ارزیابی، درصورتی که عملکرد مناسبی نداشته باشند، از طرح ساماندهی حذف خواهند شد.

وی با بیان اینکه طی 40 سال گذشته 120 نفر با امکانات این فدراسیون به دوره ها و کلاس های مربیگری بین المللی رفته اند، گفت: این درحالیست که تنها پنج نفر از این افراد درخدمت ورزش دوومیدانی باقی مانده‌اند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی با تاکید بر اینکه هرکس از امکانات دوومیدانی استفاده می کند باید درخدمت این رشته باشد، اظهارکرد: در طول پنج سال گذشته 30 هزار کارت مربیگری صادر کرده‌ایم، اما اکنون 200 نفر هم مشغول خدمت در این رشته نیستند.

وی بهره گیری از اسپانسرها را در هیات‌های دوومیدانی یک ضرورت خواند و عنوان کرد: فدراسیون دوومیدانی یکی از سه فدراسیون برترکشور در بحث جذب اسپانسر است که کمک های مالی خوبی را نیز به این شیوه کسب کرده است.

کیهانی با اشاره به اجرای طرح خرید مشارکتی تجهیزات دوومیدانی با مشارکت ادارات کل استان ها، افزود: در بحث پرداخت پاداش قهرمانان از جمله فدارسیون های موفق کشور بوده‌ایم.

وی همچنین کرمانشاه را از نظر امکانات و تجهیزات رشته دوومیدانی از استان های غنی کشور دانست و گفت: در حالی این استان دارای دو پیست تارتان است که بسیاری از استانهای کشور فاقد چنین زیرساختی هستند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در پایان یادآورشد: بخش دوومیدانی بانوان کرمانشاه ضعیف است که باید تلاش بیشتری در این بخش شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: