• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-18414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

9000 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده آوار برداری شده است

استاندار کرمانشاه از آوار برداری 9000 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده استان خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز (19 دی) در ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه که در سالن تدبیر استانداری برگزارشد، از شروع اسکان دائم زلزله زدگان استان خبرداد و اظهارکرد: 20 هزار واحد مسکونی تخریبی نوع یک و 17 هزار واحد تخریبی نوع 2 بازسازی خواهند شد .

 وی گفت: 57 هزار واحد مناطق زلزله زده نیز باید تعمیر شوند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: همه مدیران باید ایجاد فرصت از زلزله و سرعت علم در باز سازی را در دستور کار قرار دهند .

وی با اشاره به آواربرداری 9000 واحد در مناطق زلزله زده، عنوان کرد: همچنین  1853 واحد هم پی کنی و کار فونداسیون آن انجام شده است .

بازوند از سرعت بازسازی در مناطق زلزله زده ابراز رضایت کرد و پای کار آمدن مردم و مدیران را ضرورت ایجاد سرعت عمل در روند بازسازی ها خواند و گفت: اگر مردم پای کار نیایند، سرعت عمل ایجاد نمی شود که در این راستا مسئولان باید مردم را تشویق به این امر کنند .

مدیریت ارشد استان از مدیران عامل بانک های استان نیز خواست در روند پرداخت تسهیلات سرعت مضاعفی داشته باشند .

وی تاکید کرد: تاکنون حدود 32 هزار واحد به بانک ها معرفی و 9100 واحد نیز عقد قرارداد شده است .

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مقرر شده هر بانک علاوه بر شعب خود در مناطق زلزله زده، سه شعبه سیار دیگر در این مناطق راه اندازی کند، افزود: ساعت کار بانک ها باید مطابق با ساعت کار بنیاد مسکن باشد .

مدیریت ارشد استان با بیان اینکه بانک ها اگر کمبود نیرو دارند اعلام کنند تا برایشان نیرو اعزام شود، اعلام کرد: در بحث ضمانت نیز تا سقف 40 میلیون تومان تنها یک ضامن کافی است .

وی به خسارت 1241 میلیاردی دستگاه های دولتی استان در زلزله نیز اشاره کرد و گفت: با شروع فصل بهار، کشاورزان این مناطق به آب احتیاج خواهند داشت که در این زمینه جهادکشاورزی و آب منطقه ای باید اقدامات لازم را بعمل آورند .

بازوند از فرمانداران خواست تا موضوع زلزله و خسارت دیدگان را در اولویت خود قرار داده و ستادهای معین بنیاد مسکن نیز برنامه زمان بندی اتمام اسکان دائم را اعلام کنند .

وی به بالا بودن تعرفه نظام مهندسی برای طراحی و نظارت ساختمان ها در مناطق زلزله زده اشاره داشت و اضافه کرد: اگر نظام مهندسی قیمت خود را تعدیل نکند از استان های دیگر نیرو خواهیم آورد .

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در زلزله اخیر 209 مرکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی خسارت دیده است، افزود: از این تعداد تاکنون 65 واحد تعیین تکلیف شده و ما نیز از محل زیرساخت ها کمک هایی خواهیم داشت .

وی تاکید کرد: 137 مدرسه و مرکز فرهنگی آموزش و پرورش نیز در زلزله خسارت دیده که تا 15 شهریور 97 باید بازسازی شوند .

بازوند از مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خواست تا ظرف 10 روز آینده برنامه زمانبندی اتمام بازسازی های خود را اعلام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: