• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان صنعت معدن تجارت کرمانشاه:

از سرمایه‌گذارانی که برای ایجاد"قالیشویی صادراتی" پای کار بیایند حمایت می‌کنیم

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: از سرمایه‌گذارانی که برای ایجاد قالیشویی‌های صادراتی در استان پای کار بیایند، حمایت می‌کنیم.

علی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اینکه فرش تولیدی کرمانشاه از گمرکات سایر استان‌ها صادر می‌شود و صادرات فرش از گمرک کرمانشاه نداریم، اظهار کرد: دلیل عدم صادرات فرش از گمرک کرمانشاه فراهم نبودن زیرساخت‌ها است.

وی قالیشویی‌های صادراتی را یکی از مهمترین این زیرساخت‌ها برشمرد و ادامه داد: وجود این قالیشویی‌ها برای صادرات فرش ضروری است.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: این قالیشویی‌ها شست و شوی قبل از صادرات فرش را انجام می‌دهند، به علاوه اگر عیوبی هنگام تولید فرش وجود داشته باشد در این قالیشویی‌ها مشخص و مرتفع می‌شود.

به گفته این مسئول، همه این کارها با هدف جلوگیری از صادرات فرش غیرمرغوب و آسیب دیدن برند فرش ایرانی انجام می‌شود تا مشکل عودت فرش رخ ندهد.

اسماعیلی با بیان اینکه کرمانشاه فاقد چنین قالیشویی است، تصریح کرد: از سرمایه‌گذارانی که بخواهند در این زمینه و یا هر سرمایه‌گذاری دیگری در حوزه فرش شامل شست و شوی پشم، رنگرزی و ... انجام دهند حمایت می‌شود و تسهیلات خوبی هم برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون به دلیل نبود این امکانات، صادرکنندگان فرش‌های خود را از سایر گمرکات کشور خصوصا گمرک تهران صادر می‌کنند.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه معتقد است، اینکه صادرکنندگان فرش را برای شست و شو به سایر استان‌ها ببرند و دوباره برای صادرات به گمرک کرمانشاه بیاورند هزینه زیادی دارند و از همین رو صادرات از گمرکات دیگر را ترجیح می‌دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: