• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-21214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

کوتاهی دستگاه‌ها در ایجاد اشتغال پذیرفتنی نیست

فرماندار کرمانشاه بر ضرورت جذب حداکثری تسهیلات طرح های اشتغال فراگیر و روستایی در حوزه شهرستان کرمانشاه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه شورای اشتغال شهرستان کرمانشاه با اشاره به آمار بالای بیکاری شهرستان کرمانشاه، اظهار کرد: مدیران باید برای جذب سهمیه تسهیلات شهرستان کرمانشاه جدی بوده و کوتاهی در این زمینه از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست.

رنجبر با اشاره به ضرورت توجه ویژه به طرح های راکد و نیمه فعال حوزه شهرستان کرمانشاه افزود این نوع طرح ها سرمایه های بالقوه بوده و باید از آنها برای جذب منابع تسهیلاتی استفاده شود.

فرماندار کرمانشاه همچنین از بخشداران خواست تا افرادی که در روستاها در حوزه اشتغالزایی طرح و برنامه دارند را برای استفاده از تسهیلات هدایت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: با استفاده از طرح های اشتغال فراگیر و روستایی بتوان زمینه اشتغال جوانان روستایی را فراهم کرد.

رنجبر با اشاره به ضرورت ایجاد میزهای خدمت برای راهنمایی و مشاوره در موضوع اشتغال، ایجاد چنین میزهایی را در شرایط کنونی و به منظور بهره گیری حداکثری از تسهیلات طرح های اشتغال فراگیر و روستایی حایز اهمیت برشمرد.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی برای استفاده از این تسهیلات می توان وضعیت بیکاری شهرستان و حتی استان را تکان داد.

فرماندار کرمانشاه سپس با اشاره به اینکه خیلی از دستگاه های حوزه شهرستان کرمانشاه از ابتدای سال تاکنون هیچ عملکردی را وارد سامانه رصد اداره کار نکرده اند،  گفت: کوتاهی دستگاه ها در ایجاد اشتغال و یا غفلت  از ثبت آن در سامانه پذیرفتنی نیست و در صورت تداوم این اتفاق ادارات و دستگاه های کم کار از طریق رسانه ها به مردم معرفی خواهند شد.

حامد رشیدپور رییس دبیرخانه شورای اشتغال استان کرمانشاه نیز در این نشست اظهار کرد: در مرحله اول اجرای طرح های اشتغال فراگیر و روستایی تسهیلات ۱۷۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شده که سهم شهرستان کرمانشاه ۳۰ درصد این میزان است.

وی اضافه کرد: در مجموع ۴.۱۹ درصد از ۱۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای اجرای طرح های اشتغال فراگیر و روستایی به استان کرمانشاه اختصاص داده خواهد شد.

وی از کارشناسان ادارات خواست تا فرآیند دریافت تسهیلات را برای متقاضیان شرح داده و از این طریق امکان جذب حداکثری این اعتبارات را فراهم کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: