• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-7584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

فرصت بازسازی واحدهای صنعتی آسیب دیده را از دست ندهیم

استاندار کرمانشاه گفت: نباید فرصت بازسازی واحدهای صنعتی مناطق زلزله زده را از دست دهیم و خود واحدها نیز باید برای بازسازی پای کار بیایند و منتظر دریافت کمک بلاعوض نمانند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد تسهیل که امروز (24 دی) برگزار شد، بر لزوم تسریع در بازسازی واحدهای تولیدی و خصوصا صنعتی مناطق زلزله زده تاکید کرد و افزود: نباید معطل کنیم و فرصت بازسازی این واحدها را از دست بدهیم.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از واحدهای صنعتی سرپل ذهاب در حوزه تولید مصالح ساختمانی فعالیت دارند، عنوان کرد: باید قبل از رسیدن به اوج ساخت و سازها  که احتمالا اسفند و فرودین سال آینده خواهد بود، کار بازسازی این واحدها تمام شود و بتوان از ظرفیت این واحدها برای تامین مصالح مورد نیاز بازسازی استفاده کرد.

استاندار کرمانشاه از تسهیلات 600 میلیارد تومانی که برای حمایت از واحدهای صنعتی و کشاورزی آسیب دیده در نظر گرفته شده هم یاد کرد و ادامه داد: باید 400 میلیارد تومان مربوط به سرمایه ثابت و سرمایه در گردش واحدهای صنعتی با جدیت پیگیری شود.

وی از پیگیری کمک بلاعوض برای واحدهای تولیدی و صنعتی آسیب دیده در جریان زلزله، خصوصا آنهایی که در شهرک صنعتی قر ار دارند خبر داد و افزود: البته قول پرداخت کمک بلاعوض نمی‌دهیم.

بازوند اظهار کرد: صاحبان واحدهای آسیب دیده هم باید پای کار بیایند و معطل گرفتن تسهیلات و یا حتی کمک بلاعوض نمانند.

استاندار کرمانشاه در ادامه بر لزوم استفاده از مصالح ساختمانی تولید داخل استان و ظرفیت واحدهایی که در استان  فعال هستند تاکید کرد و افزود: امور آب حق ندارد به واحدهایی غیر از تولیدکنندگان استان اجازه برداشت مصالح(شن و ماسه)بدهد.

بازوند از درمانگاهی که قرار بود تامین اجتماعی در سرپل ذهاب احداث کند هم یاد کرد و خواستار تسریع در پیگیری و اجرای آن شد.

وی خاطرنشان کرد: معافیت بیمه‌ای و مالیاتی واحدهای صنعتی آسیب دیده که در شهرک‌های صنعتی سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی و نواحی صنعتی واقع شدند هم باید بررسی شود و اگر لازم باشد دولت دستور لازم را در این باره صادر کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: