• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

رفع مشکل اشتغال استان منوط به بهبود فضای کسب و کار است

استاندار کرمانشاه گفت: تا فضای کسب و کار استان بهبود نیابد، مشکل اشتغال استان مرتفع نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست شورای اشتغال استان با انتقاد از فضای کسب و کار استان، اظهار کرد: بهبود فضای کسب و کار تا 65 درصد مشکل اشتغال استان را برطرف می کند.

وی با بیان اینکه در استان نیاز به جذب منابع و سرمایه گذاری داریم، گفت: تا از بروکراسی حاکم بر دستگاه های دولتی کاسته نشود نمی توانیم منابع برای توسعه استان جذب کنیم.

بازوند اظهار کرد: باید تا مهر سال آینده 1552 میلیارد تومان منابع(تسهیلات مناطق زلزله زده و اشتغال روستایی) در استان جذب کنیم که لازمه این کار رفع موانع موجود خصوصا در نظام بانکی است.

وی با انتقاد از پایین بودن اختیارات بانک‌های استان در زمینه پرداخت تسهیلات، گفت: اگر نتوانیم این منابع را جذب کنیم و برگشت بخورد، فرصت سوزی کرده‌ایم.

استاندار کرمانشاه به تسهیلات توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری نیز اشاره کرد و گفت: سهم استان از این تسهیلات 352 میلیارد تومان است که باید تا مهرماه جذب شود.

وی همچنین با اعلام اینکه تاکنون 88 میلیارد تومان از این منابع به استان ابلاغ شده، 20 اسفند را آخرین مهلت برای پرداخت این تسهیلات اعلام کرد.

کریم یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این نشست اظهار کرد: 340 میلیارد تومان طرح جهت برخورداری از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان رسیده که پس از پالایش انجام شده به 338 طرح با اعتبار 124 میلیارد تومان و اشتغال 1636 نفر رسیدیم.

وی افزود: در مرحله اول ابلاغ این تسهیلات 88 میلیارد تومان به استان ابلاغ شده است.

در این نشست بهرام بادکو رییس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه نیز گزارشی از اقدامات انجام شده جهت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی ارائه کرد و گفت: یکی از مشکلات فارغ التحصیلان دانشگاهی عدم آشنایی آنان با قوانین و فضای کسب و کار است که سعی کرده ایم این نقص را جبران کنیم.

وی گفت: تاکنون 500 شرکت تحت حمایت پارک علم و فناوری استان قرار گرفته‌اند که 200 شرکت خارج شده اند.

بادکو اظهار کرد: همچنین برای 1035 نفر از فارغ التحصیلان اشتغال ایجاد کرده‌ایم که سرانه ایجاد اشتغال برای این افراد تنها حدود 22 میلیون تومان بوده است.

بادکو به ایجاد زیست بوم فناوری(کارخانه نوآوری) در استان اشاره کرد و گفت: در هفت شهرستان استان مرکز رشد و در دو شهرستان نیز کانون شکوفایی خلاقیت داریم.

وی خواستار حمایت دستگاه های استان از پارک علم و فناوری به منظور ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: