• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-496-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان:

بارش برف و ورود آب به چادر زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب نداشتیم

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب گفت: بارش برف و آبگرفتگی چادر در مناطق زلزله زده نداشتیم.

اکبر سنجابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: اگرچه در شبانه روز گذشته شاهد بارش برف در اکثر نقاط استان بودیم، اما در شهر و روستاهای سرپل ذهاب بارش برف نداشتیم.

وی افزود: بارش باران نیز بگونه‌ای نبود که آب وارد چادر زلزله‌زدگان شود و آبگرفتگی چادرها را داشته باشیم.

فرماندار سرپل ذهاب با بیان اینکه سوخت رسانی به میزان کافی برای زلزله زدگان و افرادی که در چادرها و کانکس ها زندگی می‌کنند انجام می‌شود، عنوان کرد: از نظر تامین وسایل گرمایشی در روزهای سرد نیز مشکلی وجود ندارد.


سنجابی با بیان اینکه کار اسکان موقت تقریبا در مناطق زلزله زده تمام شده، تصریح کرد: اکنون در حال لکه‌گیری خانوارهای باقی مانده هستیم.

سنجابی درباره آخرین وضعیت اسکان زلزله زدگان سرپل ذهاب نیز یادآوری کرد: در بخش شهری حدود پنج هزار خانه تخریبی داریم که از این تعداد 1100 خانوار کانکس و 3700 خانوار پول نقد دریافت کرده‌اند و مابقی نیز هنوز مراجعه‌ای برای تعیین تکلیف اسکان موقت خود نداشتند.

وی درباره وضعیت اسکان موقت روستاها نیز اظهار کرد: در روستاها 7248 خانه تخریبی داشتیم که از این تعداد 5550 کانکس توسط قرارگاه خاتم و 450 کانکس توسط بنیاد مسکن تامین شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

به گفته این مسئول، کار آواربرداری در مناطق شهری نیز 60 درصد و در روستاها 95 درصد پیشرفت دارد.

فرماندار سرپل ذهاب از آغاز کار بازسازی 1600 واحد روستایی هم خبر داد و تاکید کرد: کار ساخت و ساز مناطق شهری نیز به زودی آغاز خواهد شد.

وی درباره خانه‌های نیازمند تعمیر نیز تصریح کرد: اگر پس لرزه‌ها تمام شود واحدهایی که تعمیر آنها از نوع درجه دو و سه است امکان زندگی را دارند و خانوارها می‌توانند به خانه‌های خود بازگردند.

به گفته فرماندار سرپل ذهاب عمده خانوارهایی که اکنون در چادرها زندگی می‌کنند همین افرادی هستند که خانه آنها نیازمند تعمیر است، اما تعداد دقیق آنها مشخص نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: