• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-596-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

دفن بهداشتی لاشه‌های طیور رها شده در حاشیه رودخانه "رازآور"

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از دفن بهداشتی لاشه های مرغ رها شده در حاشیه رودخانه رازآور خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر تورج کرمیان افزود: حدود 190کیسه حاوی لاشه‌های مرغ تلف شده در حاشیه رودخانه رازآور رها شده بود که پس از اطلاع از این موضوع نسبت به دفن بهداشتی آنها اقدام کردیم.

وی ضمن تاکید بر لزوم رعایت مسائل بهداشتی در دفع ضایعات واحدهای پرورش طیور افزود: امحاء و دفن بهداشتی ضایعات و لاشه‌های تلف شده مرغداری‌ها یکی از شاخص‌های اصلی در پیشگیری از بروز بیماری‌های طیور است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه رهاسازی تلفات طیور در حاشیه جاده را تهدیدی جدی علیه سلامت عمومی جامعه دانست و گفت: برخی متخلفان با نادیده گرفتن این موضوع و خساراتی که متعاقب آن برای روستاییان ایجاد می شود، اقدام به رها کردن لاشه‌های تلف شده در حواشی راه‌ها می کنند.

کرمیان سپس از صاحبان واحدهای صنعتی و بومی پرورش طیور خواست با رعایت موازین بهداشتی در راستای ارتقای سطح بهداشت و پیشگیری از بروز بیماری‌ها تلاش کنند.

کرمیان با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور و احتمال بروز آن به ویژه در طیور بومی، از مردم خواست هرگونه تلفات مشکوک را در اسرع وقت به نزدیک ترین شبکه دامپزشکی و یا از طریق شماره تماس 1512 و سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: