• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-286-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

سرپرست فنی و حرفه‌ای کرمانشاه:

باید نظام آموزشی به سمت مهارت‌آموزی برود

سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه بر ضرورت سمت و سو پیدا کردن نظام آموزشی در جهت مهارت آموزی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، احسان ایمانی هرسینی، اظهار کرد: اگر نظام آموزشی به سمت مهارت آموزی و توانمند کردن نیروهای کارآمد انسانی  پیش برود، نه تنها در علوم و تکنولوژی های جدید بلکه در بازار کسب و کار نیز می توانیم موفق باشیم.

ایمانی هرسینی با تاکید بر لزوم مهارت آموزی مبتنی بر پژوهش محوری، اظهار کرد: مهارت آموزی بدون پژوهش‌ و تنها بر اساس دانستنی‌های ذهنی نمی‌تواند پیشرفت‌های لازم را برای فرد به همراه داشته باشد، لذا برای نهادینه سازی فرهنگ مهارت آموزی باید نظام آموزشی به این سمت سوق داده شود.

ایمانی هرسینی با اشاره به  تاثیر مهارت آموزی و نقش آن در کارآفرینی و اشتغال، نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در جامعه را نیازمند برنامه‌ریزی عنوان کرد.

سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه مهارت آموزی را در بالا رفتن توانمندیهای افراد اثرگذار دانست و افزود: مهارت آموزی می تواند نقش مهمی در کاهش آمار بالای بیکاری داشته باشد.

وی یادآور شد: آمار ها نشان می‌دهد اکثر افراد بیکار هیچ مهارتی ندارند، لذا توجه به مقوله مهارت آموزی خواهد توانست نقش مهمی در برون رفت از معضل اشتغال داشته باشد.

 وی در ادامه با اشاره به تجلیل از مهوش ملکی مربی کرمانشاهی اداره کل فنی و حرفه ای در نخستین جشنواره ملی فراتر از مهارت کشور، هدف از برگزاری این جشنواره را توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و کار و کارآفرینی بیان و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نوع جشنواره ها بتواند در جهت نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در جامعه اثرگذار باشد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: