• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2984-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

باید موضوع مهارت‌آموزی را جدی گرفت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: برای حل مشکل اشتغال باید دستگاه‌ها به سمت آموزش‌های مهارتی بروند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در شانزدهمین جلسه شورای مهارت استان که امروز(1۲بهمن) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه هنوز موضوع اشتغال دغدغه همه مدیران نشده، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی برای حل معضل اشتغال باید موضوع مهارت اموزی را جدی بگیرند.

رحیمی با اشاره به ضرورت سمت و سو یافتن در جهت توسعه آموزش های مهارتی، اظهار کرد: امروز دنیا، دنیای مهارت آموزی است و باید به این بخش بپردازیم.

رحیمی با انتقاد از فقدان مهارت آموزی در نظام  آموزشی، گفت: نظام آموزشی ما از آموزش و پرورش گرفته تا مراکز آموزش عالی به دنبال مهارت آموزی نیستند.

رحیمی سپس با بیان اینکه امسال بیش از سه هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب اشتغال پایدار روستایی، تسهیلات زلزله زدگان، مشاغل خانگی و... در اختیار استان قرار گرفته، از همه به ویژه کارآفرینان خواست تا برای دریافت این تسهیلات پای کار بیایند.

رحیمی اضافه کرد: 1100 میلیلیارد تومان از این تسهیلات خاص اشتغال روستایی بوده و باید زمینه‌های جذب حداکثری این تسهیلات فراهم شود.

احسان ایمانی هرسینی سرپرست اداه کل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اهمیت آموزش های مهارتی در اشتغالزایی و رفع معضل اشتغال افزود: باید فرهنگ مهارت آموزی در جامعه نهادینه شود.

وی در ادامه با اشاره به ورود خوب استان به موضوع آموزش های مهارتی در روستاها در سال جاری، اظهار کرد: امسال 63 درصد آموزش‌های مهارتی استان در روستاها ارائه شده که خبر خوشایندی است.

سرپرست اداه کل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه از مسئولین دستگاه‌های اجرایی خواست تا برای ارائه آموزش های مهارتی اعلام نیاز کنند.

ایمانی هرسینی سپس با اشاره به اثرگذاری بالای آموزش های مهارتی که در آموزشگاه های خصوصی ارائه می‌شود، گفت: بر اساس آمارها میزان اثرگذاری آموزش های خصوصی 30 درصد بیشتر از آموزش های بخش دولتی است.

 ایمانی هرسینی با بیان اینکه بیشترین متقاضیان آموزشگاه های خصوصی خانم ها هستند، گفت: بیشترین رشته ها نیز رشته های خدماتی هستند.

حسین خدرویسی مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به ورود خوب کمیته امداد به موضوع مهارت آموزی اظهار کرد: امسال هدف گذاری کرده بودیم که ارائه آموزش های مهارتی را در برای 2500 نفر از مددجویان کمیته امداد داشته باشیم که تاکنون آموزش های مهارتی به 3591 نفر ارائه شده و 143 درصد برنامه‌ریزی ها محقق شده است.

وی یادآوری کرد: کمیته امداد استان کرمانشاه در 10 ماهه امسال رتبه اول کشور را در دو حوزه مهارت آموزی و حرفه آموزی کسب کرده است.

خدرویسی با اشاره به حضور کمیته امداد در مناطق زلزله زده استان گفت: در حال احیای 100 واحد خسارت دیده جایگاه های دام مددجویان کمیته امداد در مناطق زلزله زده استان هستیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: