• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

سهم 1300 میلیارد تومانی کرمانشاه از تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: حدود 1300 میلیارد تومان تسهیلات در قالب دو طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی برای کمک به بیکاری کرمانشاه در نظر گرفته شده که 120 میلیارد تومان آن نیز خاص مناطق زلزله زده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، داوود یاوری در نشست خبری که امروز (14 بهمن) برگزار شد، از تسهیلات خوبی که برای کمک به اشتغال استان کرمانشاه در نظر گرفته شده یاد کرد و افزود: از محل طرح اشتغال فراگیر که اعتبار آن در کل کشور بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان است، سهم بیش از 846 میلیارد تومانی برای کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: حدود دو تا هشت درصد به این تسهیلات یارانه تعلق می‌گیرد و محدودیتی برای پرداخت به بخش شهری و روستایی ندارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بخش دیگری از تسهیلات را نیز مربوط به طرح اشتغال روستایی دانست و عنوان کرد: در این بخش هم شش هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده و بانک‌ها نیز باید به همین میزان از منابع داخلی خود پرداخت کنند که اعتبار این بخش در مجموع 12 هزار میلیارد تومان خواهد بود و سهم کرمانشاه از آن 352 میلیارد تومان است.

به گفته یاوری، سود این تسهیلات برای روستاییان و عشایر مرزی چهار درصد، روستاییان و عشایر غیرمرزی شش درصد و نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت 10 درصد است.

وی یادآور شد: به علاوه در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناطق زلزله زده ایشان قول تسهیلات 120 میلیارد تومانی خاص مناطق زلزله زده را داد که طی یکی دو هفته آینده به استان ابلاغ خواهد شد و سود آن نیز چهار تا 10 درصد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بیان کرد: 600 میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به واحدهای تولیدی مناطق زلزله زده (200 میلیارد بخش کشاورزی، 200 میلیارد سرمایه ثابت صنعت و 200 میلیارد تومان سرمایه در گردش صنعت) نیز در نظر گرفته شده  که هنوز میزان سود آن به طور دقیق تعیین نشده است.

به گفته این مسئول، کرمانشاه از طرح مشاغل خانگی نیز 28 میلیارد تومان سهم دارد که به صورت انفرادی یا پشتیبان با کارمزد چهار درصد تعلق می‌گیرد.

یاوری عنوان کرد: 99 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی با کارمزد چهار درصد نیز در اختیار نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد است.

وی تاکید کرد: در سفر ریاست جمهوری نیز 250 میلیارد تومان برای استان تصویب شد و از تسهیلات سفر مقام معظم رهبری به استان نیز تاکنون 95 درصد جذب و پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از دو طرح کارورزی و مشوق‌های بیمه‌ای نیز به عنوان سایر طرح‌های حمایتی برای ایجاد اشتغال در استان یاد کرد.

یاوری با اشاره به بیکاری حدود 40 درصدی فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها، یادآوری کرد: طرح کارورزی با مشوق‌های خوبی که دارد کمکی برای اشتغال جوانان تحصیل کرده است.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به خالی بودن 60 پست سازمانی در اداره تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان داشت و عنوان کرد: به دلیل کمبود و خالی بودن حدود 45 درصد از پست‌ها بسیاری از همکاران ما چندین وظیفه را همزمان بر عهده دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: