• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:

بسته شدن بازارچه‌های "شیخ صله" و "شوشمی" بدون هماهنگی با ایران صورت گرفت

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه بسته شدن دو بازارچه مرزی "شوشمی" و "شیخ صله" بدون هماهنگی با کشور ایران صورت گرفته، از تجار و بازرگانان خواست در این مدت بیشتر بر مرزهای پرویزخان و سومار تمرکز کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کیوان کاشفی اظهار کرد: بسته شدن مرزهای شیخ صالح و شوشمی اقدام یک جانبه دولت عراق بوده و از قبل هیچگونه هماهنگی با کشور ما صورت نگرفته تا تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه بعد از همه پرسی اقلیم کردستان شاهد اقدامات غیرقابل پیش بینی فراوانی در رابطه با فعالیت اقتصادی بین دو کشور ایران و عراق هستیم، تاکید کرد: حدود سه ماه تعطیلی مرز پرویزخان را داشتیم که با پیگیری‌های فراوان بازگشایی شد، اما اکنون دو بازارچه شوشمی و شیخ صله بسته شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه ادامه داد: البته این موضوع فقط محدود به استان کرمانشاه نیست و مسدود شدن بازارچه‌های مرزی در استان‌های کردستان و آذربایجان نیز صورت گرفته است.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بررسی‌های به عمل آمده این اقدام بنا به هماهنگی دولت مرکزی عراق با اقلیم انجام شده که متاسفانه از قبل نیز هیچ اطلاع رسانی به ما نکرده‌اند.

کاشفی از پیامدهای بسته شدن این بازارچه‌ها یاد کرد که هم معیشت مردم مناطق مرزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد که زندگی آنها به طور مستقیم با مبادلات تجاری گره خورده و هم به ضرر تجار و بازرگانان است.

وی افزود: مذاکرات و پیگیری‌های لازم توسط استاندار، کنسولگری‌های ایران در اربیل و سلیمانیه و اتاق‌های بازرگانی هم مرز برای بازگشایی این بازارچه‌ها در حال انجام است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه از صادرکنندگان و تجار خواست تا حل این مسئله، صادرات خود را بیشتر بر مرزهای پرویزخان و سومار متمرکز کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: