• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-485-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

کرمانشاه به شدت نیاز به کار فرهنگی دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه به همه امور به ویژه کار فرهنگی نیاز ویژه دارد، تاکید کرد: کرمانشاه به شدت احتیاج به کار فرهنگی دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در جلسه هماهنگی برگزاری دو همایش ملی غدیر پژوهشی و همایش ملی نجات بخشی و آینده جهان که امروز(15 بهمن) برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک ایام‌الله دهه فجر، بر ضرورت مطرح کردن فضایل و دستاوردهای انقلاب در دهه فجر به ویژه برای جوانان تاکید کرد.

آیت‌الله علما قرآن و عترت را پشتوانه محکم و مقتدر انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران از یک محتوای فوق العاده برخوردار است و علت آن هم این است که همه حرف های ما منشاء الهی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: اگر امروز دنیا در برابر انقلاب اسلامی ایران خاضعانه ایستاده، به برکت این دو سرمایه ارزشمند یعنی قرآن و عترت است.

وی با یادآوری اینکه امام خمینی(ره) با دست خالی و با تاکید بر مبانی اسلام، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند، اضافه کرد: روزی که امام(ره) تصمیم به این حرکت گرفت شاید چهار پنج نفر هم دور وبرش نبودند.

آیت‌الله علما در ادامه با اشاره به اینکه اسلام از یک محتوا و غنای فوق العاده برخوردار است، گفت: عرفان های کاذب امروز انحراف محض است و هیچ چیزی در خود ندارند.

وی  اشاره ای هم به شبهات امروز جامعه داشت و اظهار کرد: شبهات این روزها تازه نیستند و همان شبهات تکراری و قدیمی هستند که از اول بوده‌اند، لیکن امروز به تناسب پیشرفت‌های صورت گرفته اتوکشیده شده‌اند.

 امام جمعه کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه کرمانشاه به همه امور به ویژه کار فرهنگی نیاز ویژه دارد، تاکید کرد: کرمانشاه به شدت احتیاج به کار فرهنگی دارد.

آیت‌الله علما تصریح کرد: باید آستین همت را بالا زده و با زبان روز و زبان نسل جوان و با تکیه بر قرآن و عترت با جوانان حرف زد.

وی با تاکید بر اینکه امروز بالاترین دغدغه مقام معظم رهبری کارهای فرهنگی است، افزود: هیچ کار فرهنگی مثل محتوای خود قرآن نمی تواند اثرگذار باشد.

امام جمعه کرمانشاه افزود: قران کتاب تربیت است که پایان ندارد و همواره حرف تازه دارد و این مهم ضرورت توجه به محتوای آن را نشان می دهد.

آیت‌الله علما در ادامه با بیان اینکه سربازان پادگان‌ها ظرفیت خیلی خوبی برای کار فرهنگی هستند، گفت: آینده در دست سربازان به عنوان نسل جوان است و باید برای آنها برنامه داشته باشیم.

آیت‌الله علما سپس برگزاری این دو همایش را فرصت خوبی برای کار فرهنگی عنوان کرد و افزود: باید از این دو همایش نهایت استفاده را برده و زمینه حضور حداکثری جوانان در این همایش ها را فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه غدیر تنها یک کلمه است که در واقع تمام اسلام است، گفت: باید ظرافت های غدیر را تجزیه و تحلیل کنیم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: