• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه:

ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان اولویت اساسی ما است

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه توجه به اشتغال فارغ التحصیلان را یکی از اولویت‌های اصلی این سازمان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بهرام بادکو در در نشست "طرح الگو ملی توسعه مشاغل خانگی" که امروز (15 بهمن) در سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه برگزار شد، از فعالیت‌های گسترده سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه در زمینه های مختلف یاد کرد و افزود: یکی از مهمترین اولویت‌هایی که دنبال می‌کنیم اشتغال فارغ التحصیلان است.

وی از طراحی اکوسیستمی به این منظور خبر داد و ابراز امیدواری کرد به زودی حلقه‌های آن با همکاری سایر بخش‌ها تکمیل شود و بتوان به ایجاد شغل برای جوانان تحصیل کرده امیدوارتر بود.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه از اجرای طرح "الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی" که تفاهم نامه آن چندی قبل بین وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی کشور منعقد شده یاد کرد و افزود: برای اجرای این طرح هشت استان کشور به صورت پایلوت انتخاب شدند که کرمانشاه نیز از جمله این استان‌ها است.

بادکو خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تعامل خوبی که با دستگاه‌های اجرایی استان برقرار کردیم بسیار به اجرای این طرح مشاغل خانگی امیدوار هستیم .

وی در ادامه از جایگاه جهاد دانشگاهی کرمانشاه در کشور هم یاد کرد و افزود: جهاد دانشگاهی کرمانشاه به لحاظ گستردگی فعالیت‌ها جزو شش سازمان جهاد دانشگاهی برتر کشور قرار دارد.

به گفته این مسئول، جهاد دانشگاهی طی سال‌های اخیر توانسته با توسعه مراکز رشد، پارک علم و فناوری، موسسه آموزش عالی و سایر بخش‌ها بستر خوبی برای رشد جوانان تحصیل کرده خصوصا افراد صاحب ایده فراهم کند.

در ادامه مختار احمدی معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز از تسهیلات 28 میلیارد تومان مشاغل خانگی امسال استان خبر داد و عنوان کرد: این عدد سال گذشته 3.2 میلیارد تومان بود که تمام آن را جذب کردیم.

وی درباره طرح "الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی" نیز اظهار کرد: کرمانشاه نیز جزو هشت استان پایلوت این طرح در کشور است و اگر طرح خوب اجرا شود در سایر استان‌های کشور هم پیاده خواهد شد.

احمدی از نقش مهم جهاد دانشگاهی در اجرای این طرح به عنوان یک بخش تسهیل گر نام برد و ادامه داد: جهاد دانشگاهی به ما کمک می‌کند که در قالب یک طرح شناختی، رسته‌های اولویت‌دار برای مشاغل خانگی را شناسایی کنیم.

معاون اشتغال اداره کار کرمانشاه بر لزوم توجه به مشاغل پشتیبان در اجرای طرح مشاخل خانگی هم تاکید کرد  که نسبت به مشاغل مستقل موفقیت بیشتری دارد، اما آنطور که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

در ادامه دکتر سیامک آزادی معاون فناوری پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه نیز از سابقه طرح مشاغل خانگی مربوط به سال 89 یاد کرد و افزود: این طرح در مراحل اول نقایص و مشکلاتی داشت که از جمله آنها می توان به ناپایداری اشتغال، انحراف تسهیلات، عدم درآمد کافی، عدم توجه به بازار و ... اشاره کرد.

وی ادامه داد: در طرح جدید تلاش شده نواقص قبلی برطرف شود و به علاوه به توسعه فعالیت‌های شبکه‌ای نیز توجه ویژه شده است.

آزادی هدف اصلی طرح الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی را ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق کسب و کارهای خانگی دانست که در سه فاز اجرا می شود.

به گفته وی، تمام بخش‌هایی که قرار است در اجرای این طرح مشارکت کنند در کرمانشاه شناسایی و رایزنی های لازم با آنها انجام شده است.

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان کرمانشاه عنوان کرد: تمام رسته‌های اولویت‌دار  را خصوصا بر مبنای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان‌های مختلف استان شناسایی کردیم که تا کنون 35 مزیت اصلی شناسایی شده است.

آزادی اظهار کرد: برای ورود به بازار و برندسازی نیز از 48 پشتیبان کمک خواهیم گرفت که شناسایی آنها انجام شده است.

وی از همکاری ویژه با بخش خصوصی و تعاونی‌ها هم یاد کرد .

آزادی با بیان اینکه در توسعه مشاغل خانگی توجه ویژه به مناطق زلزله زده شده است، یادآور شد: قرار است طرح "پل امید" با هدف ایجاد اشتغال در این مناطق اجرا شود که تاکنون 290 روستا در این زمینه شناسایی شده است.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: