• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مبادله 468 میلیارد تومان سهام و حق تقدم در بورس کرمانشاه

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه:
97 سال خوبی برای بازار بورس خواهد بود

مدیر بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به مبادله 468 میلیارد تومان سهام و حق تقدم در بورس کرمانشاه از ابتدای امسال، گفت: اگر روند رشد بازار بورس همینطور پیش برود، 97 سال خوبی برای بازار بورس کشور خواهد بود.

زهرا دفتری در نشست خبری که امروز (17 بهمن) برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش 468 میلیارد تومان در بورس منطقه‌ای کرمانشاه مبادله شده که هم از نظر ارزش و هم تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

وی همچنین از ایجاد 4500 کد معاملاتی جدید در بورس کرمانشاه از ابتدای امسال خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 103 درصد رشد داشته است.

مدیر بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه مجموع کدهای معاملاتی که تاکنون در بورس کرمانشاه ایجاد شده را نیز بیش از 28 هزار مورد است.

دفتری خاطرنشان کرد: تعداد کارگزاری‌های فعال استان کرمانشاه نیز امسال به 23 کارگزاری رسیده که همه خدمات لازم را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند.

وی آموزش بورس را یکی از مهمترین اقداماتی دانست که با جدیت دنبال می‌شود و عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 850 نفر در برنامه‌های آموزشی ما در قالب کارگاه، کلاس آموزشی و ... شرکت کردند.

مدیر بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه از برنامه‌های آتی بورس کرمانشاه هم یاد کرد و افزود: اخیرا توسعه شبکه کارگزاری بازار سرمایه را در استان دنبال کردیم که نتیجه آن ایجاد شعبه کارگزاری در کنگاور بود و این برنامه را برای شهرستان‌های دیگر استان نیز دنبال می‌کنیم.

دفتری در ادامه به وضعیت بازار بورس کشور از ابتدای امسال تاکنون اشاره کرد و ادامه داد: امسال وضعیت بازار بورس رو به بهبودی بود و تغییرات محسوسی را در بازار کشور شاهد بودیم، به گونه‌ای که شاخص کل بورس کشور از 79 هزار واحد به 98 هزار واحد رسیده که رشد 25 درصدی داشت.

وی از تاثیر نوسانات نرخ ارز بر بازار بورس هم یاد کرد و گفت: هیجانات اخیر بازار سکه و ارز بر روی بازار بورس هم تاثیر مثبت گذاشته و بخشی از رشد بازار بورس ناشی از بالا رفتن قیمت دلار است.

دفتری معتقد است، اگر این روند ادامه پیدا کند سال 97 سال بسیار خوبی برای بورس کشور خواهد بود.

وی بیان کرد: از سوی دیگر شرکت‌هایی که صادرکننده هستند با بالا رفتن نرخ ارز سوددهی خوبی داشتند و وضعیت آنها بهتر شده، اما شرایط برای شرکت های واردکننده برعکس است.

مدیر بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه توصیه‌ای هم به افرادی داشت که می‌خواهند به تازگی وارد بازار بورس شوند و عنوان کرد: افراد اول باید آگاهی و اطلاعات کافی کسب کنند و الفبای ورود به بازار سرمایه را بدانند.

دفتری عنوان کرد: به علاوه بهتر است افراد تنوع در سرمایه‌گذاری را نیز مدنظر داشته باشند و روی سهام و اوراق مختلف سرمایه‌گذاری کنند که این امر ریسک سرمایه گذاری را نیز کاهش می‌دهد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: