• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-1096-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

باید محیط را برای عرضه مرغ زنده ناامن کنیم

فرماندار کرمانشاه از عرضه مرغ زنده به عنوان یکی از چالش‌های اصلی کرمانشاه یاد کرد و گفت: باید ضمن ناامن کردن محیط برای متخلفان، تبلیغات وسیعی را در سطح شهر برای تشویق مردم به سمت خرید کشتار مجاز ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه فضل الله رنجبر در مراسم تودیع و معارفه رییس دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با اشاره به اینکه جایگاه دامپزشکی به دلیل وسعت حوزه های عرصه سلامت، بهداشت و... جایگاهی مهم است،  اضافه کرد: باید برای جایگاه دامپزشکی ارزش و اهمیت قائل باشیم تا بتوانیم به اهدافی که در عرصه سلامت و زندگی بهتر و مطلوب تر برای انسان ها که هدف اصلی است، دست یابیم.

فرماندار کرمانشاه افزود: اگر در عرصه سلامت و بهداشت تنها به دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی نگاه کنیم، قطعا تفکر بیهوده و راه اشتباه را انتخاب کرده ایم و وقتی به حوزه سلامت و بهداشت و درمان توجه داریم باید در کنار آن دامپزشکی را هم ببینیم.

رنجبر خاطرنشان کرد: باید به دامپزشکی بیشتر بها داد و آن را تقویت کرد. البته این موضوع جزو سیاست های شهرستان هم هست، هر چند محدودیت های مالی هم داریم.

رنجبر در ادامه از عرضه مرغ زنده به عنوان یکی از چالش های اصلی کرمانشاه یاد کرد و افزود: باید ضمن ناامن کردن محیط برای متخلفان، تبلیغات وسیعی را در سطح شهر برای تشویق مردم به سمت خرید کشتار مجاز ایجاد کنیم.

دکتر نادر پرور مدیر کل دامپزشکی کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: دامپزشکی متولی سلامت مردم است که این مهم را با حراست سرمایه های دامی در مقابل انواع تهدیدات بیماری‌ها و نظارت بر تهیه، تولید و عرضه انواع فرآورده خام دامی انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از پتانسیل های تشخیصی و درمانی دامپزشکی در شهرستان کرمانشاه از سوی بخش خصوصی تامین می‌شود، افزود: تعامل سازنده  اداره دارو و درمان و بخش خصوصی می تواند منجر به افزایش هرچه بیشتر خدمت رسانی مطلوب به دامداران و بهره برداران این حوزه شود.

پرور شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه را از نظر استراتژیک پراهمیت خواند و افزود: نیمی از فعالیت های اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه توسط شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه انجام می شود و به همین خاطر جایگاه این شبکه از نظر ارتقاء بهداشت عمومی و حفظ سرمایه های
.دامی منطقه بسیار با اهمیت است

در این جلسه از زحمات دکتر تورج کرمیان به عنوان رییس سابق شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه تقدیر و وی به عنوان سرپرست اداره دارو و درمان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه معرفی شد.

 دکتر صیاد غلامی نیز به عنوان رییس جدید شبکه دامپزشکی کرمانشاه معارفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: