• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4984-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

دولتی‌ها زیرساخت‌ها را برای اشتغال جوانان فراهم کنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه بر ضرورت فراهم کردن زیرساخت‌ها از سوی مسئولین برای اشتغال جوانان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما امروز(18 بهمن) در جمع کشاورزان، عشایر و مسئولین و تشکل‌های بخش کشاورزی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه نفت و گاز سرمایه‌های کشور نیستند، اظهار کرد: جوانان سرمایه‌های کشورند و باید برای پرورش صحیح آنها برنامه‌ریزی شود.

وی آینده را در دست جوانان دانست و تاکید کرد: اگر در آینده مدیر خوب و با نشاط نداشته باشیم نخواهیم توانست موفق عمل کنیم.

 امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید مسئولان زیرساخت‌ها را برای اشتغال جوانان فراهم کنند، گفت: جوانان گاهی تحمل رانت‌ها و اختلاس‌ها را ندارند، مخصوصا  وقتی می بینند خودشان سرمایه‌ای اندک برای کسب و کار ندارند.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای اشتغال جوانان با استفاده از ظرفیت های موجود تاکید کرد: در حال حاضر زمینه برای اشتغال دولتی جوانان فراهم نیست، چراکه دولت برای اینکه یک جوان را سرکار دولتی ببرد باید حدود 400 میلیون تومان هزینه کند، لذا باید دیگر زیر ساخت ها را برای اشتغال جوانان مهیا کرد.

آیت‌الله علما تاکید کرد: کرارا در جلسات شورای اداری به استاندار فعلی و استانداران پیشین تاکید کرده ام که مراقب جوانان باشند و برای حل مشکلات آنها از جمله مشکل اشتغال آنان برنامه ریزی کنند.

 وی با اشاره به ارائه آمار 150 هزار نفر بیکار در استان از سوی استاندار کرمانشاه افزود: اینها آمار رسمی بیکاری بوده و قطعا آمار واقعی بیکاری از این عدد بیشتر است، کما اینکه خیلی از افرادی هم که کار دارند نمی توان بر کارهای آنها نام اشتغال گذاشت.

 آیت الله علما تاکید کرد: تعریف کار زمانی درست است که برای فرد تضمین شده بوده و اطمینان بخش و دارای پشتوانه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای شکوفایی استعدادهای استان کرمانشاه در حوزه های مختلف به ویژه بخش کشاورزی، گفت:باید استعدادها و ظرفیت‌های هر شهر و شهرستانی شناسایی و بر مبنای آن برای شکوفایی آن استعدادها برنامه ریزی شود.

وی از استان کرمانشاه به عنوان یک استان ثروتمند یاد کرد و افزود: استان کرمانشاه استان بکری است که خیلی می توانیم روی آن کار کنیم، اما باید زمینه کار کردن را دولتی ها فراهم کرده و شرایط را برای اشتغال جوانان فراهم کنند.

 امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه استان کرمانشاه در گذشته یکی از قطب های زعفران کشور بوده، گفت: این محصول نیاز آبی کمی داشته و تنها به یک بار آبیاری در سال نیاز دارد و لذا توسعه کشت آن می تواند نقش مهمی در ارتقای سطح درآمدی کشاورزان داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: