• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران:

دولت شهرهای کمتر توسعه یافته را ویژه ببیند

نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است دولت باید شهرها و مناطق کمتر توسعه یافته کشور را ویژه ببیند و برای آنها استثناهایی قائل شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علاء میرمحمد صادقی در نشست با فعالان اقتصادی کرمانشاه که امروز (18 بهمن) در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: شهر‌های کشور به چند دسته تقسیم می‌شوند که برخی از شهرها از جمله کرمانشاه هم دسترسی مناسبی به مرکز کشور و مسئولین کشوری ندارند و هم با مشکلات متعددی دست در گریبان هستند.

وی با بیان اینکه دولت باید شهرهای اینچنینی را ویژه ببیند و برای آنها استثناهایی قائل باشد، تاکید کرد: شهرهایی که کمتر توسعه یافته هستند باید از معافیت‌های ویژه برخوردار شوند تا سرمایه‌گذاران حضور در این شهرها را نسبت به دیگر مناطق کشور ترجیح دهند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران معافیت مالیاتی خصوصا برای مالیات بر ارزش افزوده را یکی از مهمترین این موارد دانست که برای شهرهایی مانند کرمانشاه باید حداقل برای مدت 10 سال معافیت در نظر گرفته شود.

صادقی یادآور شد: اجرای قانون کار نیز باید برای مدت مشخصی در این مناطق متوقف شود تا کارفرماها و سرمایه‌گذاران بتوانند با شرایط آسانتری نیروی کار را جذب کنند و کمکی برای کاهش نرخ بیکاری باشند.

وی همچنین خواستار تعیین وام‌های کم بهره و حتی بدون بهره برای سرمایه‌گذاران مناطقی مانند کرمانشاه شد و تاکید کرد: قطعا سرمایه‌گذاری با نرخ بهره 25 درصدی مقرون به صرفه نیست و به علاوه شرایط پرداخت تسهیلات در شهری مانند کرمانشاه باید حتما با دیگر شهرهای بزرگ مانند تهران و ... متفاوت باشد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: به علاوه باید مذاکرات لازم با کشور عراق صورت گیرد تا کالایی که از مناطق مرزی از جمله کرمانشاه به این کشور می‌رود تعرفه کمتری داشته باشد.

صادقی در پایان بر لزوم دادن قدرت و اختیارات بیشتر به شهرستان‌های مختلف در کشور هم تاکید کرد و یادآور شد: با این کار رونق به شهرستان‌های کشور بر می‌گردد.

در ادامه مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران نیز گفت: حل بسیاری از مشکلات کشور نیازمند جراحی‌های عمیق است و با اما و اگر و درست نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از این مشکلات زیربنایی هستند و برای حل آن نیاز به همکاری همه بخش‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی و بخش خصوصی به تنهایی از پس مشکلات بر نمی‌آید و نیازمند همکاری دولت، نمایندگان مجلس و سایر بخش‌ها هستیم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: همه باید یکصدا و به تکرار مشکلات را مطرح کنیم تا مورد توجه قرار گیرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: